Mamasına Whiskas Renkli Mama Karıştırma

sanslibuyuyor

kedime nd nin yavru kedi mamasından veriyorum ilk başlarda yiyordu ama bu aralar pek iştahla yemiyor gibi geldi ben de markette whiskasın yavru kedi mamasını gördüm içinde renkli tanecikleri de var ondan aldım nd mamasına karıştırdım ve şu an daha iştahla yiyor whiskasın bir sürü kötü yorumu var aslında verip vermemekte çok kararsızım ama kedim de sevdi mamasının içine bir miktar karıştırsam sorun olur mu whiskasın arkasında da mamanın içine karıştırın yazıyor
düşünceleriniz neler

142 CEVAP

BalliBadem

Kayra,
Kırıldım açıkcası o kadar çiğ besleme kibble hakkında konuşmuştuk istersen mesaj kutuna tekrar bak şimdide bana gerçek gıdadan korkuyo diyorsun
Ya hafızan kötü yada işine geldiğini diyorsun

kayrae

ballibadem

ben de buna şaşırıyorum zaten. çiğ beslenmeye sıcak bakan birisi olarak hala nasıl çiğ etin riskli, kuru mamanın risksiz olduğunu düşünebilirsiniz?

LadyAndCat

Söylemek istediklerimi söylemişsin BalliBadem.
Burda daha önce kedilerin evrimlerini biraz bilgi biraz insanlık tarihiyle karışık anlatmıştım.
Ateş ilk insanlar zamanında bulundu. Kediler de 5000 yıldır evcil olduklarına göre. Evcil kediler dinî tören veya şenlik ateşlerinden arta kalan pişmiş et ve tahıllı ekmeklerle binlerce yıldır insanlar tarafından beslenip bugünlere geldiler.
Ormandaki vahşi kedilerden tür olarak gerçekten ormanda var olan kedilerden bahsetmiyorum.
Evcil Kedilerden bahsediyorum!
Din öncesi medeniyetlerde bile insanların etrafında dört duvar vardı yani EV.
EVLERİMİZDEKİ EVCİL KEDİLERİN SOYUNDAN GELEN TÜM EVCİL KEDİLERDEN BAHSEDİYORUM.
Puma, Aslan ,Kaplan gibi hayvanlar kaldıysa doğada ve yok edilmediyse doğal alanları zaten avlanıp çiğ et yiyorlar hayatta kalmak için.

kayrae

ben şu anda biyoloji okuyorum ve lwb’nin her söylediğine katılıyorum.
ayrıca bu konuda araştırmalar var. paylaştığım linkteki vidolarda da bu araştırmalardan referanslar var. research raporlarını da bulabilirsem paylaşmak isterim. çiğ beslenmeyi doğru yaparsanız parazit diye bir risk kesinlikle yok. ben yıllardır çiğ besliyorum ve parazit ilacı kullanmıyorum. kedilerimde parazit yok.

BalliBadem

İşte yine çok bilmişlik
"Siz düzgün çiğ besleme yapamazsınız"
Hep sen haklısın tamam

kayrae

apaçık ortada. bu kafayla yapamazsınız. Allah’ınızı seviyorsanız devam edin bildiğiniz yoldan.

kayrae

kim ölür dedi ya. inşallah bir şey olmaz da haklı olduğumuzu bu şekilde anlamazsınız.
ayrıca sırf inatla bir yere varamazsınız. karşıt argüman bile sunamıyorsunuz. anlatın hadi bize. zorunlu bir karnivor için bahsettiğiniz mamalar hangi açılardan faydalı? merak ediyorum kafa yapınızı, biraz daha açık olun lütfen. yalvarırım. nolur.

kayrae

evet hayat kısa, ama kötü beslenen kedinin hayatı daha da kısa. böyle olmasın işte. obeziteden, diyabetten, idrar yolu enfeksiyonundan, kanserden öldüklerini görmeyelim.

kayrae

evet ama arada
kedinize her gün yediriyorsunuz o fast foodları.

kayrae

lütfen mantıklı bir açıklama yapın. cidden üzerine düşüneceğim. neden kuru mama doğru besin?

kayrae

direkt olarak ölür demedim. hepsi eninde sonunda ölecek. amacımız mümkün olduğunca uzun yaşatmak olsun. kendi ellerimizle öldürmeyelim.

kayrae

eski sayfalarda mantıklı bir açıklama yok. bilimsel bir dayanak yok.

kayrae

kime göre yeterli? bir kedinin biyolojik ihtiyaçları neler? daha temiz ve açıklayıcı bir şekilde anlatır mısınız? ben bugüne kadar hep öyle yaptım çünkü.

BalliBadem

Dedim ve dediler ya niye aynı şeyi 100 kez demem gerekiyor

kayrae

ben bugüne kadar hep bilimsel dayanak sundum.
bu durumda ben de size şunu diyebilirim:
“Ya hafızan kötü yada işine geldiğini diyorsun”