Mamasına Whiskas Renkli Mama Karıştırma

sanslibuyuyor

kedime nd nin yavru kedi mamasından veriyorum ilk başlarda yiyordu ama bu aralar pek iştahla yemiyor gibi geldi ben de markette whiskasın yavru kedi mamasını gördüm içinde renkli tanecikleri de var ondan aldım nd mamasına karıştırdım ve şu an daha iştahla yiyor whiskasın bir sürü kötü yorumu var aslında verip vermemekte çok kararsızım ama kedim de sevdi mamasının içine bir miktar karıştırsam sorun olur mu whiskasın arkasında da mamanın içine karıştırın yazıyor
düşünceleriniz neler

142 CEVAP

BalliBadem

Ece,
Evet bencede et tahıl bir arada yemeye alıştılar artık tahıl olmayınca ağır geliyor kutu mamalardada bu denge var +vitaminler

BalliBadem

Lwb,
Biyoloji okuyor diye size demedim
Demek istediğim sanki veterinerlik okumuş beslenme konusunda güzel bilgilerini öğrenmiş anlamında evet beslenme dersi zorunlu değil

kayrae

@poughkeepsie

kusura bakmayın da kimin bilip kimin bilmediği apaçık ortada. biz, en azından ben diyim, kendi kedilerim kadar başka kedileri de dert ediyorum kendime. hepsini canım kadar seviyorum ki beslenme uzmanlığı işine soyunmayı hedefledim. ama siz burada paketlenmiş gıda savunarak ne kadar yanlış araştırdığınızı kanıtlıyorsunuz. ki zaten sizin durumunuzdaki bir insana çiğ beslenmeye geç de diyemem. yaptığı araştırmalar sonucunda kuru mama denilen şeyin iyi olduğu sonucuna var bir kişi dengeli bir ev yapımı diyet oluşturacak araştırmayı da yapamaz. bu yüzden artık kendi yağınızda kavrulmanızı temenni ediyorum. inşallah, inşallah, inşallah bir gün kediniz erken yaşta güçten düşmez ya da başka sağlık problemleri yaşamaz da bu insanlar haklıymış demek zorunda kalmazsınız. ben kuru mama ile beslenen bir kedi gördüğümde ağlayacak duruma geliyorum ama sanırım bunu kontrol altına almam lazım artık. belli ki her insan kedisini doğru besleyecek kapasitede değil ve onlara anlatılan gerçek bilgilere kulak tıkamak suretiyle hayvanların sağlığıyla oynamaya son derece meyilli. umarım bir gün gözünüz açılır ve işte o zaman her şey için çok geç olmaz.

pes etmek de zor geliyor aslında. bari son kez şu linki paylaşayım

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/36722-sorumlulugu-altindaki-hayvani-gercekten-seven-lutfen-izlesin

lwb

Çok bilmişlik değil bu, olanı görmek.terimler kullanıldığı zaman bile size süslülük geliyor, daha bir şey demeye gerek yok.

BalliBadem

Bende sizin kedilerinizi almak isterim daha az stresli bi ortamda şu fani dünyada mutlu mutlu whiskas yaş mama yerler :D
Tabi bu işin şakası ben başkasının hayvanına siz gibi karışmam
Ve Kayra
Valla nazar değdiriceksin sürekli yok hastalanır yok ölür diyosun kedilerimize MAŞALLAH ya

BalliBadem

Zaten devam ediyorum?
Aynını bende size söyliyeyim sizde bildiğiniz yoldan devam edin sürekli bi diretme hayat kısa herşeyi bu kadar kasmayın acaba kendiniz ne kadar sağlıklı besleniyorsunuz

BalliBadem

"Size sağlığınız için yalnızca ve sürekli paketlenmiş, son kullanma tarihi 8 yıl sonra olan, kuru yiyecek taneleri tüketin desek “saçmalama” dersiniz"
Garip olucak galiba ama bende abur cubur fast food noodle yiyorum sağlıklı ev yemeklerinin dışında çoğu normal insanda böyle yapıyor yani arada sağlıksız kuru işlenöiş gıda yiyor

BalliBadem

Kayra,
Ece ve ben açıklamıştık bunu zaten eski sayfalara bak

BalliBadem

"hayat kısa, ama kötü beslenen kedinin hayatı daha da kısa" bildiğiniz ölür yazıyo burda
"kim ölür dedi ya"

kayrae

şöyle sorayım. neden kuru mama daha risksiz?
bugüne kadar kaç kilo kuru mamanın piyasan toplatıldığını araştırdınız mı hiç?

BalliBadem

Sadece kuru mama doğru besin demiyorum desteklenmeli
Kaliteli kuru mama desteklendiğinde neden doğru besin ona geleyim
✓Gerekli vitamin ve minarelleri barındırıyor
✓yeterli kolay sindirilir tahılı barındırıyor
✓yeterli hayvansal proteini içeriyor
✓kediler seviyor ve pratik
Destek olarak yaş mama
Evde az haşlanmış et (tavuk balık vs)
Yoğurt vb verilmeli

BalliBadem

Sizde bilimsel bidayanak sunmadınız?

BalliBadem

Biz yine kedilerin evcilleşme ve buna bağlı beslenme ve gen değişimini sürecini anlattık

BalliBadem

İşte kendinizden çok eminsiniz nerden biliyorsunuz hangi kedi daha sağlıklı

kayrae

ballibadem

ne yemeli ya? çok basit?
makro besinler mesela. ne kadar protein? ne kadar yağ? ne kadar karbonhidrat?
sizin savunduğunuz mamalarda ne kadar protein var? ne kadar yap var? ne kadar karbonhidrat var?
ya da o mamalarda karbonhidrattan başka ne var? zorunlu bir karnivorun fazla karbonhidrat tüketmesinin vücut üzerindeki etkileri neler?
bana bunları anlatın. yanlış biliyorsam bana doğrusunu öğretin. ben bilgiye açım. sizin aksinize.