Mamasına Whiskas Renkli Mama Karıştırma

sanslibuyuyor

kedime nd nin yavru kedi mamasından veriyorum ilk başlarda yiyordu ama bu aralar pek iştahla yemiyor gibi geldi ben de markette whiskasın yavru kedi mamasını gördüm içinde renkli tanecikleri de var ondan aldım nd mamasına karıştırdım ve şu an daha iştahla yiyor whiskasın bir sürü kötü yorumu var aslında verip vermemekte çok kararsızım ama kedim de sevdi mamasının içine bir miktar karıştırsam sorun olur mu whiskasın arkasında da mamanın içine karıştırın yazıyor
düşünceleriniz neler

142 CEVAP

Catloveerr

Whiskasın içinde doğru düzgün et mi var? kötülemek için mi kötü diyoruz sanki? Böbrekleri bitiriyor eğer bu sorunlarla karşılaşmak istiyorsanız kullanın. Mama kalmadığında alınabilir ama ben onu bile tercih etmiyorum market mamaları çöp. Hatta gidin pet fooled belgeselini izleyin mamaların ne kadar berbat olduğunu anlamış olursunuz

lwb

Ayrıca tek besini et olan karnivor bir canlı için kullandığınız yüzdelikler çok komik oranlar.
Bir kedinin beslenmesi en az %90 şekilde etten oluşmaktadır, bu oranı yakalamıyorsak bile yakın oranlara kadar getirmeye çalışmalıyız, yoksa kedim böbrek hastası/kalp hastası/astım oldu vs vs bir sürü forum görürürüz.

lwb

Uzman olmasanız bile uzmanları takip edin.

BalliBadem

Ne diyim ki size herşey çöp zaten bi barf çöp değil

LadyAndCat

Lwb
Kendiniz madem çiğ besleme yapmıyorsunuz madem neden tüm kuru mamaları kötülüyorsunuz??
Kendinizde kediniz için N&D kullanıyormuşsunuz.Mama kaliteli olarak biliniyor ama burda da örnekleri olduğu gibi birçok kediye ağır geliyor. Mama iyi olsa da kedilere ağır gelip protein alerjisi yapıyorsa kullanmanın ve fazla para ödemenin anlamı yok.
BalliBadem
“Ne diyim ki size herşey çöp zaten”
HAKLISIN
Lwb
Royal Canin gibi bir markaya da çöp demek İLGİNÇ.

BalliBadem

Lwb,
Hahahah
Ben mi gerçek besin vermiyorum çiğ gıda vermiyorum araştırmıyorum ordan konuşmak kolay tabi
Ayarında kedime çiğ gıdada veriyordum hemen her gün evde yaptığım yaş mamayıda veriyorum aylardır nerdeyse 1 sene oldu ama kedime ağır geldi galiba 1 haftadır vermiyorum
Sürekli araştırıyorumda pet fooled de izledim bence at gözlüğü takan sizsiniz! zaten tüm kuru mamalara delilsiz bi şekilde çöp demeniz de bunu ortaya koyuyor

BalliBadem

Lwb,
Kedilerin doğası değişti yüzyıllar önceki vahşi kedi değil onlar genetikleri beslenme şekilleri değişti

BalliBadem

Pardon lwb değil kayra diyecektim ilk yazdığıma

BalliBadem

Lwb,
İşte dediğim bu royalcanin nin içeriği mükemmel değil ama kedilere yarıyor demekki bişey var herşey içerik değil tekrar diyorum evet içerik önemli ama içeriği 4 4 lük olsun hayvana yaramadıktan sonra boş

BalliBadem

Lwb,
Evet genotip ve fenotip ne biliyorum
Hayır genleride değişti sadece görünüşleri değil
Artık kediler azda olsa tahıla ihtiyaç duyuyor bariz

BalliBadem

Kelimenin süslüsünü seçip bilmiyeceğimi düşünüp üstün çıkmaya çalışıyorsunuz
Genotip, fenotip, karnivor, barf bilmem ne bunları biliyorum ne demek yani normal kelimeler yerine böyle dediğinizde bişey değişmiyor

lwb

Kelimenin süslüsü değil, adları bunlar.
%30 küsür eti savunurken, biliyorsunuzdur diye kullandım.

Poughkeepsie

Forumlarda laubalileşmeye çok müsait. Benimle aramızda bir samimiyet kurmadan sen diye konuşmazsanız sevinirim.
evet, sizden çok daha bildiğim ortada.

BalliBadem

Rümeysa,
Çoook haklısın
Biyoloji okuduya sanki veterinerlik okuyor
Hep bi ben bilirim siz bilmessiniz havaları

lwb

verin valla ben beslerim, en azından whiskas yemezler

BalliBadem

Kayra,
Şöyle açıklıyım bu konuda %100 bi araştırma yok (barf)
Kuru mama uzun yıllardır var daha güvenilir
Barf ta parazit riski çok daha yüksek bu gerçek
Bende riske gerek duymuyorum
Uzun yıllardır kuru mama yiyen çok sağlıklı hayvan var barf yeni böyle hayvan pek yok o yüzden