Mamasına Whiskas Renkli Mama Karıştırma

sanslibuyuyor

kedime nd nin yavru kedi mamasından veriyorum ilk başlarda yiyordu ama bu aralar pek iştahla yemiyor gibi geldi ben de markette whiskasın yavru kedi mamasını gördüm içinde renkli tanecikleri de var ondan aldım nd mamasına karıştırdım ve şu an daha iştahla yiyor whiskasın bir sürü kötü yorumu var aslında verip vermemekte çok kararsızım ama kedim de sevdi mamasının içine bir miktar karıştırsam sorun olur mu whiskasın arkasında da mamanın içine karıştırın yazıyor
düşünceleriniz neler

142 CEVAP

BalliBadem

Benim barf a karşı olmadığımı zaten biliyorsunuz boş muhabbet
Kedilerin yüzyıllardır tahıl ve et karışımıyla beslenmesine dayanarak söylüyorum

kayrae

@poughkeepsie

”hiçbir şeye kafana göre çöp diyemezsin, çok araştırdım ben aman da çok biliyorum kafasında da olma en az senin kadar biz de araştırıyoruz gereksiz tartışmaya girmenin de anlamı yok”

bu söylediğinizden bu çıkıyor ama. biz de araştırıyoruz, biz de biliyoruz neyin sağlıklı olduğunu diyorsunuz sonra da çöp diyemezsiniz diyorsunuz. bunu anlamıyorum. araştırıyorsanız o mamaların çöp olduğunu görürsünüz zaten. paketli gıda savunmuyorum diyorsunuz sonra da çöp değil diyorsunuz. tamam ortadayım dediğinizi var sayalım. yine aynı kapıya çıkıyor. doğru araştıran insan net fikir sahibi olur. ben de dünyanın en zengin insanı değilim. boğazımdan geçen lokmadan kısıp kedilerime et alıyorum. evet sizin yaşadığınız yerde daha pahalı. siz daha zor durumdasınız belki de. neyle beslemek zorunda olduğunuza inanıyorsanız onunla devam etmek sizin mecburiyetlerinizden doğan bir durum zaten. konumuz da bu değil. konu kuru mamanın çöp olduğunu kabullenmek.

BalliBadem

Bu dengeyi mutfakta sağlıya bileceğimize inanmıyorum hazır barf alcak param olsa denerdim
Evde onun şunu busu yok parazitlerden arındırması sıkıntılı iş kuru mamada denge kurulu

lwb

Poughkeepsie

karışmadım diyorsunuz,bildiğim bilgileri sizle paylaşırken "sen çok biliyorsun ya" diye atakta bulunuyorsunuz.

Ballibadem

Kaynak diyoruz yine yok. Bir yorumda bulunurken referans hazırlayın.

BalliBadem

Sayı oran yok ben mama üreticisi değilim!
Tahılsız mamalar kalp büyümesi yapıyor demekki tahıl gerekli
Siz belge sunun

BalliBadem

Ve mama kafa değilim hazır barf denemek isterdim diyorum ama onun sayı oranınıda uzmanlar ayarlıyor yoksa evden direk çiğ vermekle bir değil demekki vazı şeyleri uzmanlar biliyor

kayrae

link paylaşamıyorum. pet schooled, FDA DCM Investigation documents. okursanız bir aydınlanma yaşayacaksınız.

kalp hastalığı teşhisi konulan hayvanların %95’i tahılsız kuru mama ve yalnızca %5’i tahılsız çiğ mama ile besleniyor. bu sayılar hiç mi bir şey ifade etmiyor?

kayrae

yaş mama da diğer gerçek besinlerin yanında fast food kalıyor.

BalliBadem

İşte çiğ gıdanın %100 doğru olduğuna inandığınız için bize anlamıyorsunuz
Eskiden hergün en az 2 bardak süt diyorlardı şimdi asla süt içmesin çocuklar diyorlar
Yani belki bi gün barf ta kötü çıkıcak yada kuru mama
Ama siz çok emin konuşuyorsunuz ben kibble e artı evde yapılan mama veriyorum ama çiğ beslemeye karşı durmuyorum
Dediğim gibi kedime bu aralar ağır geldiğini düşündüğümden emin olana kadar kibble vericem o kadar 1 senedir hergün GERÇEK BESİNini yiyor

LadyAndCat

Dilara’cım
Valla bende iki tane var. Bebekliklerinden beri Kedi Süt Tozundan sonra sırayla:
Bona Cibo Kitten,
Mito Mix,
Whiskas,
Friskies
Purina One
Hiçbir mamaya karşı bağışıklık kazanmadık :))

Gul36

Burası amatörlerle dolmuş. Cevap vermeme lüzum yok zira boş konuşmaların arkası kesilmeyecek. Hepinize kedilerinizle sağlıklı, mutlu yaşamlar diliyorum.

sanslibuyuyor

ben de çok kararsız kaldım internette de idrarında kan yaptı diye bir yorum okudum o yüzden korktum vermeyeceğim yaş mamayla karıştırmayı düşünüyorum mamayı

Raubeyaz

Ben de whiskas vermiştim ve tüyleri diklenmişti ishal olmuştu, 1 kere yaptığım hatayı bir daha yapmadım. Yaş mama ile karıştırıp verin kuru mamasını daha sağlıklı olur.

LadyAndCat

Birçok insan bu mamanın içinde sadece %4 et var sanıyor.
Sözü edilen %4 et oranı belirli taneciklerdeki et oranıdır. Tüm pakete baktığımızda et oranı %20-25 civarıdır. Açıkçası kötü veya çok kötü bir oran değil!
Gerçekten de bu kadar kötülenmeyi hak edecek ne yapmış olabilirler??!
Sonuçta yiyecek üretiyorlar hem de 1936’dan beri.
Ayrıca market mamaları diyordunuz da yurt dışında Acana da çuvalla satılıyor maketlerde hatta at yemlerinin olduğu kaba dükkanlarda. Daha önce yurt dışındaki mamalar hakkında biraz bilgi paylaşmıştım!
Dünya’nın her yerindeki marketlerde beğenmediğiniz Whiskas , Friskies(GoCar) , Felix ve Purina One var. Paris’ten Londra’ya.
Tüm kuru mamaları kötülemekte güzel bir şey olmasa gerek.
Herkes kedisini çiğ beslemiyor diye sizin gözünüzde suçlu ve hatalı oluyor.

lwb

ben biyoloji okumuyorum ki?
ayrıca vetlerin bir çoğu beslenme konusunda eğitim almazlar.