Mamasına Whiskas Renkli Mama Karıştırma

sanslibuyuyor

kedime nd nin yavru kedi mamasından veriyorum ilk başlarda yiyordu ama bu aralar pek iştahla yemiyor gibi geldi ben de markette whiskasın yavru kedi mamasını gördüm içinde renkli tanecikleri de var ondan aldım nd mamasına karıştırdım ve şu an daha iştahla yiyor whiskasın bir sürü kötü yorumu var aslında verip vermemekte çok kararsızım ama kedim de sevdi mamasının içine bir miktar karıştırsam sorun olur mu whiskasın arkasında da mamanın içine karıştırın yazıyor
düşünceleriniz neler

142 CEVAP

BalliBadem

Bence sorun olmaz 4/1 oranında karıştırılabilir
Ama whiskas verince yaş mama daha çok yemeli böbrekleri için whiskasın mamasının arkasında bile yaş mama öneriliyor çünkü böbrek yoran bi mama

LadyAndCat

BalliBadem
Haklısınız:))
Kediler mama değişimlerine karşı hassaslar. Mama değişimlerinde eski mama ve yeni mamayı bir hafta kadar karıştırarak verin ki kusma veya ishal olmasın. Sonra bilgisiz kedi sahipleri “Şu mamayı verdim de kedim kustu, hasta oldu.Kedimi mahvetti.” gibi yanlış yorumlarda bulunuyorlar:)

lwb

İnsan olarak tolere edebildiğiniz bir çok gıdayı kedileriniz tolere edemez ve hassasiyetine/bağışıklık sistemine göre de uzun ya da kısa vade farketmeden zarar verir.
Ödül niyetine, mamasını yesin vb gibi bahanelerle bu çöpleri kedinizin önüne sunmayın.

lwb

ben de çiğ beslemiyorum ama geçicem
şuan n&d kullanıyorum, çiğ beslenme düşünmezken, hatta bir kedim yokken bile araştırma yaparken whiskas gibi mamaların verilmiceğini bilirdim, benlik birşey yok ben sizin kedileriniz için diyorum, kimse bir canın ciddi sorunlar çekmesini istemez, ben onları düşünüyorum

BalliBadem

Lwb,
Orijen, acana hatta bazen ND nin bile ev kedilerine ağır geldiği ortada ama içeriği harika duruyor yarısından fazlası et ama kaşıntı tüy dökümü yapıyor demekki bi bit yeniği var demekki herşey içeriğe bakmakla olmuyor kedinin bünyesine nasıl geldiğide kullanıcı yorumlarıda çok kıymetli

BalliBadem

"benlik birşey yok ben sizin kedileriniz için diyorum, kimse bir canın ciddi sorunlar çekmesini istemez"
Merak etme senden daha çok önemsiyorum kendi kedimi

lwb

ben onları savunmadım zaten yorumumu dikkatli okursanız "en kaliteli diye kullandığınız kuru mamalarda bile dolu"

BalliBadem

Evet yani kuru mama kullanıyorsak çokta kasmanın anlamı yok
goody muamelesi yapıyorsun

lwb

çok da kasmıyorsanız ıvırzıvırla besleyin o zaman, ne denilebilir ki

BalliBadem

İşte sana pardon "size" göre ıvır zıvır
İyilik içinse çiğ gıdadada bi çok risk var ama ben inatla diretmiyorum bunu

BalliBadem

Lwb,
Acaba konuşulan mama whiskas değilde rc olsa yine aynı şeylerimi söylerdiniz

lwb

RC mi? Çöp.

Size göre beslenme uzmanı olduğum çok belli.

lwb

Karnivor olan bir canlıya barf nasıl çöp olabilir ki

kayrae

evet. gerçek yiyecekler dışında her şey çöp. aklını kullanan bunu kestirebilir zaten? işlenmiş gıda mı çöptür, işlenmemiş gerçek gıda mı?

lwb

Fenotip ve genotip diye iki terim vardır.
Kedilerin genotik'i değil, fenotip'i değişmiştir.