Furminator Kullanmak

gizoz063

Selam herkese. Tüy dökülmesini azaltmak için furminator kullanın diyorlardı bir tane aldım ama taradıkça çıkıyor taradıkça çıkıyor acaba ben mi yanlış kullanıyorum veya bi zaman mı geçmeli bilemedim kullananlar varsa tavsiyeleri bekliyorum

11 CEVAP

sekersoytolga

Ben hem kedim,hem de köpegim için furminator tarak kullanıyorum. Ne kadar tararsanız tarayın deli gibi tüy çıkmaya devam edicek illa ki. Ben günlük olarak tüm vücudunu taradıktan sonra çok fazla üzerinde durmuyorum. Sanırım asıl mesele düzenli olarak uygulamak. Size de tavsiye ederim,ortalıkta uçuşan sağda solda tüy görme oranınızı çok ciddi azalticaktir

anjelik123

Fazla kullanmak sağlam tüyleride koparır veterinerimiz demişti bende sürekli kullanıyordum ama yeni çıkan tüyleride alıyor sağlamlarıda o yüzden haftada bir furminator kullanıp hergün diğer taraklarla veya eldivenle taramanız daha iyi olur yoksa böyle sürekli koca topaklar toplarsınız :)

aycatt

Bence furminatörle taradıkça geliyor zaten tüyler. Longhair değilse kedi gereksiz görüyorum. Fotoğraftan da gördüğüm kadarıyla değil. Bizimki kısa tüylü olduğu için her akşam eldivenle tarıyorum hem fazla dökülmüyor hem de masaj oluyor.

LadyAndCat

Furminatör ben de almıştım ama kullanmıyorum çünkü tüylerine zarar veriyor. Dökülüyor tüyleri olsun dökülsün napıyım :)
Furminatörün bıçakları onun tüylerini kesiyor, taradıkça tüyleri kesiliyor...
Sürekli olarak evi süpürüyorum.

dilanuzun

Furminatorün öyle her gün kullanılacak bir şey olduğunu pek düşünmüyorum. Yani eldiven veya tarak ile her gün temizliğini yapabilirsiniz, ama furminatörü 3-4 günde 1 kullanmak daha iyi oluyor bana göre.

minky

Evet.Altı mavi üstü siyah fileli gibi.El şeklinde.

suleren

Gizoz063 ben memnunum, baya da tüy topladığını düşünüyorum. Furminatör kullanmıyorum ben, 2-3 günde bir onunla tarıyorum yetiyor.

SerkanO

Ben de alacağım, orijinalini almak istiyorum. Ancak kedim kendini pek tutturmaz, nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Farklı alternatif önerileriniz var mı ?

minky

Furminator'u ben Çarşamba ve pazar günleri 1 er kez kullanıyorum.Onun dışında 3 gün tarak ile 2 gün eldiven ile kullanıyorum.Günler değşebiliyor

gizoz063

Eldiven dediğiniz şey ********da falan satılan mavi silikon şey mi?

gizoz063

İşe yaramıyor yazmışlardı bi yorumda, nasıl sizce kullanışlıysa alayım