Arkadaşlar Ailemi Bir Hollanda Lop Tavşanı Almaya İkna Edemiyorum.

Rabbits

Arkadaşlar ben bir Hollanda Lop Tavşanı almak istiyorum. Bu tavşanla alakalı her şeyi araştırdım. Nasıl bakılacağını vb. her şeyi biliyorum. Fakat bir sorun var. Ailem kabul etmiyor. Annem kabul etse babam alır zaten ama annem o tavşanı aklından çıkar dedi. Benim 2 gün önce Kuşum kaçtı buna çok üzüldüm. Eğer karantina sürecinde yanımda stresini atacak biri olsa mükemmel olurdu. Lütfen yardım edin.

25 CEVAP

Ares87

Tavşanlar hakkında bilgin var ki evde bakılmaz diyorum daha önce köyde yaşarken bahçede 2 tane tavşan baktım bir kere ne yapacak diye eve soktum halıları kemirmeye başladı bahçede ona çok güzel ev yapmıştım parkurlu falan telle çevirmiştim yerini delleri yırtıp kaçmış teli kemirip yırtan hayvan evde neler yapar sen düşün hemde dışkısı aşırı kötü kokuyor

yarengur05

Tavşan almak yerine kedi sahiplenebilirsin tavşanlar her yeri kemiriyor ve tuvaletini yapıyor tuvalet eğitimi vermekte çok zor

Ozge00

Koyde bakılır mesela. Çokta güzel bakılır ama evde olmaz canım ya

Minimesi

Ya siz nasıl ikna ederim demişsiniz millet evde tavşan bakılmaz diyor siz hala savunuyorsunuz tavşanın parasını siz mi ödeyeceksiniz hastalanınca veterinere siz mi para ödeyeceksiniz hayır ozaman ailenizin dediğini yapın bu tavşan az kemiriyor diyorsunuz ama sonuçta kemiriyor.

MaxAndMe

Bu tavşanlar evde beslemeye uygun. Ama ne olursa olsun, ailenizin onayı olmadan eve bir canlı almayın bence. Tüyleri dökülür, söylenirler. Mama alırken söylenirler. Dışkısını görürler, iğrenirler. Hatta siz ne kadar isterseniz isteyin, onlar böyle tepki verdikçe siz bile soğursunuz. Tavsiyem, kendi ayaklarınız üzerinde ve bağımsız olduğunuzda evcil bir hayvanı sahiplenmeniz.
Ben çocukken hep kedim veya köpeğim olsun istedim. Ailem istemedi. Evlendim de öyle hem kedi hem köpeğim oldu. Benim çocuklarım şanslılar ki kedi ve köpekle büyüyorlar. Ama kimsenin ailesini de kötüleyemeyiz, herkes evde istemek zorunda değil.

Bu arada benden sonra annem de kedi sahiplendi. Sokakta bulmuş koyamamış. Koynunda baktı. Bu da konuyla alakasız bir not olsun :)

atesmaya

aileniz cok hakli bahceye rahat cikabilecegi bir yerde bakmamiza ragmen nerdeyse evin temeline kadar kazicakti tavsanimiz sonrasinda buyuk genis kumes tarzi bir yer yaptirdik bu sefer de kumesin altini deldi. kemirmiyor cinsi geregi demissiniz ancak sonucta o da bir kemirgen ayni cins kedi sakin olur tirmalamaz yalanina benziyor ki evin icinde inanilmaz bir koku oluyor gercekten eve hic uygun bir hayvan degil tuvalet egitimi vs vermek de cok zor. biz hicbir sekilde egitemedik en son koye kayinvalideme gondermek zorunda kaldik asla bu ise kalkismayin derim uzaktan gorundugu kadar kolay degil kesinlikle.

Rabbits

Arkadaşlar görüntüleme fazla fakat cevap yok lütfen yardımcı olun

Rabbits

@Ozge00 bilgilendirdiğin için teşekkürler fakat benim istediğim tavşan türünü biraz araştırırsan kemirme eğiliminin fazla olmadığını görebilirsin. Ben onun her şeyiyle ilgilenicem.

Rabbits

@Ozge00 onların oyuncak olmadığını biliyorum ben hayvanları çok severim bir derdim olsa onlara anlatırım o yüzden stres atmak için dedim. Ben bir hayvana ev olmak istiyorum. Umarım beni anlamışsındır.

Rabbits

@ares87 arkadaşım ben sahiplemicem zaten size sadece Ailemi nasıl ikna edebileceğimi sordum.Hem birazcık tavşanlar hakkınd bilgin olsa böyle konuşmazdın