Erkek Ve Dişi Kedi Çiftleşmesi

Merhabalar evde 2 haziran 2019 doğumlu dişi british shorthair kedim var. 2 kere kızana girdi. Bir arkadaşımın scottish fold kedisi yavruladı bende 1 adet sahiplenmek istiyorum. Erkek yavru alıp sonrasında çiftleştirmek istiyorum. Erkekle aynı evde yaşamaları iyi bir karar mı? Dişi 2 yaşındayken erkek 1 yaşında çiftleşirse sorun olur mu? Ve son olarak erkek kediler en erken ne zaman çiftleşebilirler

24 CEVAP

Zeke

Sağlıksız 2 cins kedi çiftleştirip çok çok daha sağlıksız bir veya birden fazla yavru elde edeceksiniz..
Sonra adına sadece cins kedi dendiği için sokaktaki binlerce muhtaç yavrunun önüne geçecekler..
Ayrıca ne annenin ne çocukların yaşayacağı belli değil. Doğum esnasınsa hepsi hayatını kaybedebilir.
Cins kedilerin doğumu çok zor oluyor.

Lütfen kısırlaştırmanın yararlarını, çiftleştirmenin zararlarını araştırın.

sforselin

Bir ayağı olmasa da sağır da olsa severim demişsiniz ama asıl olay zaten sevip sevmemeniz değil. Sağlıksız bir kedinin dünyaya getirilmesi, bunun bile isteye yapılması. Sokaklarda, barınaklarda yüzlercesi ölüyorken kendi sorumluluğunuzdaki kedinin doğurmasına neden olmak en hafif tabirle bencilliktir.
8 tanesine bakabilirim demişsiniz. Ne güzel. 8 tane yardımınıza muhtaç çocuk bulabilirim size, yavru kedi bakmak istiyorum derseniz.
Dişi kedinizi kısırlaştırmadığınız her gün rahim iltihabına, rahim kanserine, meme tümörüne adım adım yaklaştığınızı da hatırlatmak isterim.
Ne kedinize ne de sokaktakilere gerçekten bunu yapmak isteyip istemediğinizi bir kere daha düşünün lütfen.

Linsenpai

Kısırlaştırın hayvanları bi zahmet. Ne çifleşme ne doğum riskini göze almaya gerek yok. İlla yavru kedi istiyorsanız sokaklar barınaklar muhtaç bebeklerle dolu.

Zeke

Şuan 1 kedi masrafını alıyor.
Aşıları, mamaları, kısırlaştırması ve diğer masraflar.
Doğumdan sonra bunlar 2 ila 8 arası bir sayıyla çarpılacak dolayısıyla masrafları da...
Allah aşkına biraz düşünün. Biraz.
Üstelik o kediler doğuştan hastalıklı, sağlıksız.
Buna vicdanınız varsa ne diyeyim.

Gulsahka

Şimdi.. 1 kere doğurtun ve öyle kısırlaştırın demiş. Okey. Satmayacaksınız okey. Birine vermeyeceksiniz ona da okey. Şimdi 8 yavrusu olsa onları da mı 1 kere doğurtacaksınız? Heralde kedi evi açacaksınız anlamadım. Saçmalık. 1 kere doğurt sonra falan. Nedeni be yani saçmalıktan başka bş şey değil. Cins olunca bir kere doğursun tekir olunca hemen yapalım kısırlaştırma. Veteriner de biliyor yavrışardan para alacağım oh oh paralar. Bence siz yol yakınken veteriner değişin..

Zeke

Arkadaşım bu kadar kör kütük saf olmayın veteriner para için çiftleştir diyor tabi ki.
Ne kadar çok kedi = o kadar çok sorun = para ...
Allahım bu kadar basit bir denklem ortadayken siz o canları bir de böyle paragöze emanet ediyorsunuz....
(İnsaf,vicdan,fikir duası enter)

Ozge00

Cok güvenmiyorsaniz madem niye bize danışıyorsunuz gidin Veterinere danışın Allah Allah madem tavsiyeleri dikkate almayacaksaniz ne diye soruyorsunuz

Zeynepulku

Vet hekiminize değiştirmemizi öneririm. Bir kere ciftkestirip öyle kısırlaştırmak kadar mantıksız bir şey yok. Hic hamile kalmadan kisirlasırsa bir çok kansere engel olmuş olursunuz.

Zeynepulku

Dişilerde çiftleşme önerisi genelde 14 aylık oluyor erkeklerde bu yaslarda çiftleşmesi daha iyi olur. 1 yasına gelmeden ciftlestirmeyin derim üreme organları iyice gelişsin. Bence kisirlastirmayı da düşünün. Hic çiftleştirmeden kisirlasmasi daha sağlıklı olur

Linsenpai

Cins kedi merakınız yoksa doğurtmayın o zaman

Linsenpai

Sorun senin yavrulara bakıp bakamaman değil. Dişi kedinin sağlığı. Erkek kediden hastalık kapsa veya doğumda ölse vicdan azabı çekmeyecek misin? Yavrular ölü doğsa? Sakat olsalar da severim diyorsun madem öyle sağlık problemi riski taşıyan bi hayvanı doğurtmak yerine git sokaktan barınaktan muhtaç yavru kedi sahiplen. Yazık değil mi onlara?

Veterineriniz kuzeninizse ya para için yapıyor ya da büyükbaşlarla haşır neşir olan/kedileri unutmuş bir veteriner. Doğurduğunda muhtemelen 2’sini bana ver diyip satacak. En az 1 kere doğurmasının hiçbir yararı yok maddiyattan başka.

Gulsahka

Evet aynen kardeşim sen bakacaksın hepsini iki ayağıda olmasa kedi evi de pislese seversin ölseler senin için hiç problem olmaz hatta doğan yavruları da birbiri ile çiftleştirirsin nasıl olsa 1 kere doğum yapması gerek kedilerin aman doğum yapmadan kısır olursa sana kızar falan beni niye kocaya vermedin diye.....

Ceyday

Erkek kediler 8 aylıkken kızana girebiliyorlar ama çiftleştirecekseniz 1 yaşını bekleyin 1 yaşından önce çiftleştirmeyin bir tanıdığım kedisini 7-8 aylık bir kediyle çiftleştirdi yavrular 1 haftasını doldurmadan ölmüştü

Linsenpai

Tabi amaç satmak değilse :D