Çok Korkuyorum Kuduz Mu Olucam

feyzanurkrb

Arkadaşlar lütfen bi şey söyleyin ben hastalık hastasıyım aşırı evham yapıyorum belki ama cidden çok endişeleniyorum bi önceki sorumu yeniden soracağım az önce yanlışlıkla kedimin içtiği bardaktan su içtim 1 aydır bizde ama kuduz aşısı karma aşısı falan yok sadece iç-dış parazit aşısı var ve de önceden sokak kedisiydi lütfen cevap verin hastaneye gitmeli miyim

24 CEVAP

Tengu

Çok garip bir soru olmuş gerçekten wşxleşdşeldşeödşeş kedimle sürekli aynı bardaktan içiyoruz kefiri vs ilk ona veriyorum istediği kadar içiyor sonra ben içiyorum bardak kirletmeye gerek yok evlat sonuçta şeşdşwş hastanelik bir şey yok rahat olun

Tengu

Çok aşırı evhamlısınız galiba:))) bir şey olmaz korkmayın 1 aydır sizdeymiş bi hastalığı olsa belli olurdu sakin olun

Bikedi

Bu kadar evhamliysaniz kuduz asisi olmayan bir hayvanla ayni ortamda nasil yasadiniz bir aydir anlamadim. Ayrica bu nedenle kuduz olma ihtimaliniz yok. Bir aydir kuduz mikrobu tasiyan bir hayvan coktan hasta olurdu.

sforselin

Hanımefendi yediğiniz etlerden hastalık kapma ihtimaliniz çok daha fazla. Beraber yaşadığınız insanlardan hastalık kapma ihtimaliniz de çok daha fazla. Farklı türleriz birbirimize bulaştırabileceğimiz hastalıklar sandığınız kadar yaygın değil. Ki bundan da endişeleniyorsanız önce et yemeyi bırakmanız daha tutarlı olur.

sugartgecat

kedimin patilerini agzıma sokmaya calısırken gördügüm soru... her gün öpüsüyoruz kedimle hala gayet saglıklıyım bi sey olmaz

Ozge00

Bir şey olmaz, korkutmayin kendinizi. Kuduz kedi en fazla 10 gun içinde ölür. Parazitleri tam ise sıkıntı olmaz.

Korkmayın bir şey olmaz sokaktan da sahiplenmis olsanız sokak hayvanlarında kuduz oranı çok düşük hatta yok bile denebilir bence içiniz rahat olsun

Bikedi

Cidden birsey olmaz. Sokak kedilerini besliyorum hergun daha bu gun bi tanesi mamaya uzanmak isterken elime ufak bir cizik atti ki aylardir basima geliyor boyle seyler derin cizik olmadigi surece kolonya surup geciyorum.

lunargrace

Kediniz kuduz olsa şimdiye kadar elbet bir terslik olduğunu fark ederdiniz bence davranışlarından :) O yönde bir gözleminiz yoksa endişelenmeyin. Tabii ki profesyonel değiliz bizler ama bence endişelenmeyin bir şey olma ihtimali yoka yakın. Burayı okuduktan sonra hala içiniz rahat etmezse elbette aşı olmayı düşünebilirsiniz, kedinizin yaşı tutuyorsa ve engel yaratacak bir sağlık durumu yoksa onunkini de en yakın zamanda yaptırırsınız olur biter, yeter ki içinizde endişe kalmasın.

feyzanurkrb

Çünkü veteriner kuduz aşısı yapmadı önce sırada karma aşısı var bu yüzden henüz kuduz aşısı yok

zibityus

kuduzdan ölmek çok korkunç yutubda videoları var boğuluyorsun sudan falan korkuyosun çok kötü

feyzanurkrb

Şu an psikolojimin nasıl olduğunu biliyor musun neden böyle şeyler yazıyorsun tabiki biliyorum kuduzdan nasıl ölündüğünü ben onu sormadım hastaneye gitmeli miyim diye sordum aşı olunca kuduz olmuyosun sen bunu da biliyosundur değil mi

Nisalily

Kuduz öyle içme ile yemeyle bulaşmaz ısırma ya da tırmalama ile bulaşır 1 aydır sizleysede kaç kilo ki bu hayvan karma aşı olmadı daha

Bikedi

Hatta esim bizim kedimizi ilk buldugumuzda bacagina dolanmis ipi cozmeye calisirken bizimki elini fena halde isirip kanatmisti. Esim veterinere sordu ne yapayim diye, veteriner bizim basimiza hep geliyor bisey olmaz demis.

Littlecats

Yaw fazladan bulaşık fazladan su... Ne gerek var su israfına? Aynı bardaktan iç su israfını önle.
Şaka yapıyorum :D fakat benim de 3 aylık bir kedim var iç-dış yapılmış karma aşı duruyor aynı yoğurdu aynı peyniri yiyoruz hiç birşey olmuyor :)