Acill Yaralı Yavru Güvercin

mrcasper

Bu kuşu dışarıda buldum daha yavru uçamıyor ve çok bağırıyor bende eve aldım bir ayakkabı kutusuna delik açıp içine koydum buna ne yapmalıyım

18 CEVAP

duman_cat_world

@mrcasper
Çok duyarlı davranmışsınız güvercine yardım ederek, tebrik ediyorum. 😊👏 Dünyanın sizin gibi duyarlı insanlar çok ihtiyacı var.

Güvercinler çok hassas depresyona girip yemeden içmeden kesilmezse büyüyünce yavaş yavaş ucurabilirsiniz. Ben de bulmuştum bir guvercin yaraliydi bir odayı ona ayırdım her yere gazete serdim serbestce dolaştı ufak ufak uçmaya başladığında her gün parka çıkardık uçurduk yakalayıp eve getirdik. Sonra bir gün bi uçtu bir daha yere inmedi. İşiniz zor ama yapilmicak bir şey degil

mrcasper

@duman_cat_world çok teşekkür ederim ama ben insanlık görevimi yaptım herkes de böyle yapmalı

Gimlihanim

Veterinere götürmelisiniz

mrcasper

şimdi veterinere sordum enjektör ile su ve kuş yemi verin dedi

mrcasper

şimdi kedi box ına koydum ekmek ve suyu karıştırdım yiyor biraz sesi de kesildi

duman_cat_world

@mrcasper
Katılıyorum herkes bunu yapmalı. 🤗 Çoğu insan yapmadığı için yapan birini görmek mutlu ediyor insanı. 💜

Çok küçük değilse kendi yiyebilir. Kalın bulguru deneyin. Ama çok yavruysa yiyemez onu da. Yem alasıya kadar ben olsam bulguru buğdayı haşlayıp biraz sulu bir şekilde ezip şırıngayla verirdim.

Buğday,bulgur, kırık mısır verebilirsiniz

mrcasper

@Ebrugurkaracayir onları nasıl vermeliyim şırınga ile vermeyi çok beceremedim kendi yedi biraz

mrcasper

şimdi veterinere gittik güvercin değil bir kumruymuş ayaklarına bir şey yapışmış onlardan dolayı uçamıyormuş eve gidince deniyeceğim inşallah uçabilir

mrcasper

  1. gün Başarısız bir uçuş denemesiydi

Bobur

Neresinden yaralanmış kontrol edebildiniz mi?

mrcasper

(güncelleme)
uzun bir süre uçamadığı için evin içerisinde buyuk bir güvercin kafesinde baktım yaklaşık 1 ay önce de guvercinleri olan güvercin bakan birine verdim

Zehranazz

Çok iyi yapmışsınız vete götürün ona göre ilerleyin