Kedim Veteriner Sonrası Korkmaya Başladı

Novalun

Merhabalar. Benim bir ay önce sokaktan evlat edindiğim iki tane kedim var. Dün aşı günleriydi. Normalde çok uysal ortalıkta uyuyan kucağı seven kediler. rektal ateş ölçümünden ve tırnaklarının kesilmesinden sonra huzursuzlandılar. İkisi de en başta kabuğuna çekildi elimi yalamayı kucağa gelmeyi bıraktı. Şimdi bir tanesi toparladı(kara). Ancak Peru hala kendine gelemedi yavrum. Normalde çok kullanmadığı kedi evi ve taşıma çantasının içinde takılmaya başladı. Kucağa gelmek istemiyor elimi yalamıyor. Ben kendi haline bırakayım biraz seveyim çok da sıkmayayım geçer diye düşündüm. Ama her veteriner sonrası tepkileri biraz biraz arttı. Daha da korkmaması için sonraki veteriner ziyaretleri için yardımcı olabilir misiniz? Kedi bakımı konusunda yeniyim. Bi fikriniz varsa çok yardımcı olur

5 CEVAP

Ponciiiii

Emin değilim ama sanırım veteriner değiştirebilirsiniz veya veterinerden sonra ona sevdiği şeylerle ödüllendirerek alıştırabilirsiniz :)

Sutunannesi

Gide gele alışacaklardır veterinerdeyken onlara yakın davranın ve omlarla devamlı konuşun onları tekrar eve götüreceğinizi vs veterineriinizinde onlara samimi davranması çok önemli büyüdükçe veterinere gitme düşüncesine alışacaklardır

Novalun

Ben de veteriner ve kedilerin arasına girip veterinerin otoritesini bozar mıyım diye çok müdahil olmadım muayene sırasında. Çocuklar da yapar ya anneler korumacı davranırsa çocuklar doktora karşı daha hırçın olur. Siz böyle diyince tam tersi davranmışım. Sonraki seferde de dediğiniz gibi deneyeceğim teşekkürler

Novalun

Ponciiii teşekkür ederim. Bi dahaki sefere atıştırmalıklarını götüreceğim kesin. Veterinerleri çok canayakın insanlar çok da güzel davranıyorlar kedilere. Şimdilik sevdikleri atıştırmalıklarla alıştırmayı deneyeyim. Sağolun :)

miasugok

Ben girmiyorum muayene odasına ya beni görüp sen beni acı çekmeye mi getirdin diye düşünmesin :( veterinere de alışırlar eğer sempatikse veteriner romeonun ödü kopuyordu bizim veterinerimizden en son götürdüğümde dışardan veterinerin ayy diye sesini duydum noldu diye girdim ısırmış veterineri :)

Ben kilolu olduğu için yaş mama vermiyorum normalde. Veterinerden gelince yaş mama veriyorum. Siz de sadece veteriner günlerine özel bi şey bulun bence