Kedimin Tek Gözünden Sürekli Yaş Akıyor

qupido

1 Hafta öncesine kadar aşı için kedimi veterinere götürmüştüm,sol gözünden aralıklı yaş akıyor diye belirtip damla döktü
geçer sandık fakat geçmiyor ne yapabilirim aceba?
işimden dolayı veterinere ancak haftasonu götürebilecem bilgisi olan var mı aceba yardımcı olabilirmisiniz :(

7 CEVAP

bsecnl

mikrop kapmıştır veterinere götürmenizde fayda var ilerlemeden

Alika

merhaba
Sorununuz çok uzun süredir devam ediyor ve bu ciddi bir durum. iran cinsi birkedini var ise bu normal bir durum fakat sümüklü yapıya sahi intihaplı ise hangi cins olursa olsun iyiye işaret değil. Kulaklarında uyuz olabilir ve kaşınmasından dolayı gözlerinde yaşarma oluşabilir. Kulaklarını bi kontrol ettirin.evdeki toza alerjisi olabilir. Evde kuytu köşelere girmemesini sağlayın. Siz temizleseniz de illa ki evde bir yer tozlu kalabilir. düzenli sabah akşam önce ılık sulu bir pamukla temizleyin. Öncelikle sertleşmiş kabuklar yumuşasın ardından kuru bir peçete ile temizleyin. Eğer sümüksü tabaka varsa eczaneden göz merhemi almanızı tavsiye ederim. Bir kaç gün düzenli kullanım ile geçecektir

dilex

Mavi rus,british s.hair gibi kedielrde de yasarma normal.basik yuz oluo azda olsa.iltihapli degilse normal bi durum

qupido

Evet cinsi mavi Rus.
Irkından dolayı olduğunu düşünmüyorum sebebine gelince 4 yıldır birlikteyiz ve bu sorun 2 3 ay devam etmekte.
Bilgi için çok teşekkür ederim dilex.

Merhaba Alika
Kulaklarında bir sorun yok sanırım hiç kaşındığını görmedim, toza karşı alerjisi olabilir dediğiniz gibi, yarın ilk işim bir göz merhmemi almamdır gözü ıslanıp sildiğimde sizin dediğiniz gibi o sümüksü olayı oluyor
Keşke ilacın adını da yazmış olsaydınız :(
Bilgileriniz için çok teşekkür ederim

Alika

Merhaba
Ilacin adi terramylcn
Gozunu temizlediginizde ic kismina gelecek ve boydan boya kaplatacak sekilde kullanin.
Tekrar gecmis olsun:)

qupido

götürdüm fakat aynı sorun devam etmekte :(

qupido

tüh bakmakta geç kaldım eczaneden bugün aldım bi tane ismi thiocilline

antibiyoikli göz pomadı yazıyor
olmazsa yarın sizin yazdığınızı alayım kızcağıza bişey olmasın :(

çok teşekkür ederim çok sağolun