Kedim Çok Hasta Yardım:(

Minnak53

Merhaba arkadaşlar,
Bir erkek kedim var 7 aylık bütün aşıları tam. Ancak 3 gündür halsiz kusma ve iştahsızlık var özellikle dünden beri saat başı kusar oldu birşey yemediğinden de artık beyaz sarı köpüklü kusuyordu veterinere götürdüm birşey yutmuş olabilir mi dedi birşey diyemedim mamada değişiklik yapmadım hatta her zaman ki rutin mama ve maltından veriyordum veteriner elledi ateş yok dedi bildiğim kadarı ile ateşleri makattan ölçülüyor yada ne bir tahlil hiçbirşey yapmadı 3 tane iğne yaptı antibiyotik vitamin ve kusmasını engellemek için dedi kusma durdu ama tabi birşey yemiyor yarın başka bir veterinere götürücem başına gelen var mı napıcamo şaşırdım gördükçe üzülüyorum bu arada mamasını elime aldığımda yanıma geliyor 1 tane ağzına koyuyorum geri yere bırakıyor

3 CEVAP

AlacaHurrem

Çok özür dileyerek ; o nasıl bir veteriner müsveddesiymiş ya? Elle ateş mi ölçülür! Ateş makattan ölçülür ve gittiğim veterinerlerin hepsi de bu şekilde yaptı. Gerçekten çok sinirlendim.. Bakın benim kedim 3 aylıkken ani kusma, hiçbir şey yememe ile hastalık belirtisi gösterdi. Halsizdi ve su dahi içemiyordu. Hemen veterinere götürdüm. Veteriner röntgen çekti ve kan tahlili yaptı. Ve tabi ateşini de eliyle değil makattan ölçtü! Gittiğiniz veteriner bir şey yutmuş olabilir diyor ancak bir film çektirmiyor? Benim veterinerim de bir şey yutmuş olabilir dedi gözlem altına aldı röntgen de çekti. Röntgende sadece metal olan şeyler göründüğü için klinikte kaldı ve dışkı çıkışı var mı diye takip edildi. Dışkı çıkışı vardı ve ishaldi maalesef. Bunun üstüne kan değerlerinden WBC biraz düşük olduğu için panlökopeni testi yaptılar ve sonuç maalesef POZITIF çıktı. Sonrasında tedaviye başladık ve çok şükür iyileşti.. Benim kedimin de aşıları vardı ama hasta olabiliyorlar maalesef görüldüğü gibi. Daha fazla vakit kaybetmeden derhal başka bir veterinere gidin, 3 gündür kusuyor diyorsunuz o canın serum yiyip elektrolit vs şeylere ihtiyacı var! Çok çok geçmiş olsun.. İnşallah iyileşir.

Minnak53

Selam alacahürrem öncelikle çok teşekkür ederm cevap için bugün başka bir semtte veterinere götürdüm hemen kan tahlili yaptılar mikrop yok dedi dediğiniz gibi ateş nabıza bakıldı normal hatta çenesini açtı bayağı kedimle ilgilendi test sonucu hemen çıktı temiz allaha şükür zaten üşütmüş olabileceğini söyledi vitamin ve antibiyotik takviyesine başladı kimyasal bir zehirlenme yok dedi diğer demir eksikliği vs herşey normal dedi karnını elledi bir şertlik şişme yok dedi eğer meteryal birşey yutmuş olsaydı zaten karnında gerginlik olurdu ve kan testndede bir tuhaflık çıkardı dedi merak etme sadece üşütmüş dedi ve o kadar çok ilgilendiler ki önerilerde bulundu vs açıkçası çok memnun kaldım şuan kedm mışıl mışıl uyuyor keyfide iyi az önce hatta mamasından yedirdim oynadık zıpladık beraber umarım bütün dostlarımız hiç hasta olmaz dişiler bir prenses erkekler bir prens edasında olması dileklerimle arkadaşlar

AlacaHurrem

Çok sevindim kedinizin iyi olmasına. Gerçekten zor ve üzücü kedinizin hasta olması.. En nihayetinde canınızdan bir can oluyor.. Ben gecelerce ağlayıp iyileşmesi için dua ettiğimi bilirim :) Bol keyifli sağlık dolu günler dilerim :)