Yeni Kedi Bakımı

caglanuroz

Kedimizi bugün barınaktan yeni aldık ilk defa bir hayvan sahipleniyorum neler yapmam gerekiyor. Seyahat çantası pelüş evi mama kapları ve kumunu aldım. 1 bucuk aylık kuru mama yemedi yas mama yiyor bir sorun olurmu ve cok hızlı evinden cıkınca yerinde durmuyor atlıyor heryere önerileriniz neler

6 CEVAP

DidemCan

yavru olduğu için çok hareketli olur. Kuru mamayıda ıslatıp yedirebilirsin öyle alışır.Veya yaş mamayla karıştır. Plastik mama ve su kaplarını tercih etme bence.

kedilikizzz

Maması sürekli kabında kalmasın mesela. Günün belirli saatlerinde mamasını verin hemen yiyip bitirir o zaman kuru mamaya alışınca tabii. Mama kapta sürekli kalınca hem dengesiz beslenecek hem mama bayatlayacak falan. Günün belirli saatleirnde günde 3 kez verebilirsiniz. Mesela ben sabah 7 öğlen 12 1 gibi akşamda 7de veriyorum yemeğini. Suyunu her gün tazeleyin tazecik tazecik içsin. Tuvaletini yapıncada bekletmeyin küreğiyle temizleyin sonrada temiz kalan kumu karıştırın kürekle. Böylece bakterilerde üremez. Hareketli olması çok normal şimdi o hem yavru hemde evine kavuşmuş şımarık bi bebek. En önemlisi aşılarını başlatın veteriner kontrolünü zaten yapılmıştır diye düşündüm. Bikaç gün yabancılık çeker sizin ilginizle de hemen alışır ama ordan oraya atlaması normal bişey yavruyken yaramaz olurlar. Bir de tırmalama tahtası alın ona alışmaya başlasın. Bu arada çok tatlı ❤️

patili

yaş mama yiyebilir 2 aylık olana kadar. sonra yavaş yavaş yaş mamayşa karıştırıp kuru mama verirsin baby kuru mama olmalı

caglanuroz

Cok tesekkur ederim ilk defa sahiplendiğimden tedirginim ona zarar vericem diye cok saolun

patili

eve ilk geldiği hafta tek bir odada kalsın. tüm evi tanımasın. ev halkındsn yalnız tek bir kişiyle irtibatı olsun. alışması için bu çok önemli. daha sonraki haftalarda odanın kapısını açıp dolaşmasına tamamen özgür olmasına izin verirsiniz.

lesi

kedin çok tatlı maşallah