Kedisini Sorunsuz Bir Şekilde Yıkayabilen Var Mı?

Nuniss

Kedisini sorunsuz bir şekilde yıkayabilen var mı acaba?

20 CEVAP

Denizzzzzz

Çak az kedi suyu sever bu yüzden yorumlarım çoğu yıkayamıyorum şeklinde olacaktır.Yıkamayında zaten bence onların buna ihtiyacı yok ki

Bal_lokma

Ben çok nadir yıkıyorum ilk başlarda kendisini temizlemiyordu üstü kirleniyordu yıkamadan önce size güvenmeli ama benim minik kuzum hiç çırpınmaz uyur neredeyse yavaş yavaş masaj yapar gibi yıkıyorum yüzüne çok su değdirmeyin ve çırpınırsa çok zorlamayıp kızmayın yoksa strese girip iyice uzaklaşıyolar sudan kolay gelsin :)

Nurrrrr

Veterineri yıkamayı uygun bulmuyor o yüzden ben kuru şampuan kullanıyorum ikimizde rahat ediyoruz:)

Nuniss

Ben veterinere sordum çok sık olmamakla birlikte yikanabilecegini söyledi arkadaşlar. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ayrıca kuru şampuan olayını bilmiyordum:))

Caremcmrt

Ben yikamiyorum

mh1888

kedine aşırı su dökmeden yavas yavas elinle yıkarsan cok daha az sorun cıkartır

Nurrrrr

Kedimiz sanırım 1.5 aylık aşıları olmadığı için ve tüy sağlığı için yıkamanız uygun diil benim veterinerim kesinlikle önermiyor

mh1888

en iyisi :)

Denizzzzzz

Toz pudra şeklinde olanlar var bide köpükler var bence en gğzeli onlar pudra olan biraz sıkıntılı dikketli kullanmak gerekşr burnuna kaçırmadan fln yoksa çok rahat

Duru_Sofia

Küçük yaşta suyu sevdirmek lazım. Büyüse zor ama alıştırabilirsin az az üzerine su dök ama ılık olsun hasta olabilir yoksa.Ama sevdiremessen pudra kullanabilirsin yada kuru şampuan.

Duru_Sofia

Küçük yaşta suyu sevdirmek lazım. Büyüse zor ama alıştırabilirsin az az üzerine su dök ama ılık olsun hasta olabilir yoksa.Ama sevdiremessen pudra kullanabilirsin yada kuru şampuan.

Nis_Duru

Ben kendi kedimi şu şekilde yıkıyorum; ensesinden tutuyorum ve hareketsiz duruyor ama canı acımıyor zaten ilk doğduğunda annesinde oradan ağızı ile tutuyor ve sonra yıka benim yöntemim öyle iyi günler kolay gelsin

Nurrrrr

Kediler yıkanmaz tüy sağlığı için kuru şampuanı öneriyorum

SARE2727

sorunsuz yıkıyorum kucuk 1 aylıktan basladım haftada bır yıkanıyor 5 yasında sımdı bı yavrumuz var onuda alıstırcam

ilknrdaisy

Kedim 1.5 yasinda sadece bir kez yikadim, o da veteriner dönüşü operasyon gecirdiginde narkozun etkisinde tasima kabina cis yapmis her yeri batmisti mecbur ayilinca yikadim kedim cok hircin bir kedi oncelikle uzun kollu bir sey giydim ki kollarimi korumak için, ama hic bekledigim gibi olmadi kedim boynuma sarildi zaten bir tek belden asagisi çiş olmuştu orayida ılık suyla yıkayıp kuruttum, ancak yaz mevsimi bile olsa kedilerin kurutlmasi cok onemlidir biz kışın dogalgazin yanina bir de ufo açmıştık hasta olmasin diye