Kızım Bombay Olabilir Mi?

dollfacepersian

Arkadaşlar merhaba,kızım siyah kısa kürke ve yeşil-sarı arası gözlere sahip.Sokakta doğup büyümesine rağmen tüyleri çok yumuşak ve parlak. Her siyah kedinin Bombay olmadığını biliyorum ama belki kızım Bombay veya Bombay melezi olabilir diye düşünüyorum. Kızımın fotoğrafını koyacağım. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

10 CEVAP

pongul

merhaba, maalesef benim fikrim yok. bombayların tam olarak siyah domestic short hairlardan nasıl ayrılabildiğini bilmiyorum.

dollfacepersian

Pongul
Bende nasıl ayırabileceğimi hiç anlamadım.Bombay resimlerine.videolarına baktım ama belirgin bir ırk özelliği göremedim.Ülkemizde bombay yetiştiricisi de yok bildiğim kadarıyla.Belki bilen biri çıkar

dollfacepersian

Fikri olan yok mu?

kedicigim1054

bence bombay bu kedi

kedicigim1054

bence bombay bu kedi

dollfacepersian

kedicigim1054
Nasıl bombay olduğunu anladınız acaba?

KedimVar

Bunu buldum Bombay lar hakkında

Bombaylar yassı bir kafatası,yuvarlak gözler ve yuvarlak yapılı ağza sahiptir.küçük ve keskin hatlara sahip burunları siyah renkleri nedeniyle çok dikkat çekmez.
Orta boyutlarda bedene sahiptirler, gelişmiş kas yapıları beden yapıları sebebiyle pek göze çarpmaz, Yuvarlak patileri, bacakları, düz kuyruğu ve sateni andıran kısa parlak tüyleriyle Bombaylar kusursuz bir vücuda sahiptir.

Ama sanki Bombay'ların kulaklarının ucu daha yuvarlak oluyor sizinkinin daha sivri gibi. Bir de dikkatlice bakınca sanki tekirlerin desenine benzer bir deseni var. Belki kırma olabilir.

dollfacepersian

KedimVar
Yassı kafa nasıl oluyor anlamadım. Yuvarlak yapılı ağız derken nasıl olduğunu da anlamadım
Kulakları tilki kulağı gibi ve dediğiniz gibi sivri. Tekir deseni yok,resimden öyle çıkmış.Sanırım belli olması için büyümesini beklemek gerekiyor. Şuan çok zayıf ve yavru olduğu için vücut hatları değişebilir. Cevabınız için teşekkür ederim

KedimVar

Bir de gözlerinin renginin parlak ve dikkat çekici olduğu yazıyordu.

dollfacepersian

KedimVar
Yavrumun göz rengi daha değişme aşamasında.Şuan Bombay olup olmadığını anlamamın mümkün olmadığını düşünüyorum. Biraz daha büyüdükten sonra yabancı Bombay Cattery sahiplerine sorabilirim. Teşekkür ederim yardımınız için