Kedim Artik Beni Sevmiyor Mu?

Meytiko

8 aylik erkek tekir kedimi 3 aylikken sahiplendim ilk aylarda surekli kucagimda uyuyordu bilgisayarda vakit gecirdigim zamanlarda bile kucagima oturup uyuyordu ama son zamanlarda onu sevmeye calistigim zamanlarda geri cekiliyor ve sadece bana karsi boyle evden baska biri odamin kapisini actiginda kedim uyuyor olsa bile hemen kalkip kapiyi acan kisi onu sevsin diye mirildanip ustune atliyor neden boyle davrandigini cok dusundum ama bir sey bulamadim sizce neden olabilir

4 CEVAP

Willy-Wonka

Bir davranışınız onu rahatsız etti strese soktu belki o yüzden temkinli davranıyodur. Ya da bunların hiçbiri değildir işine gelmiyodur :D biliyosunuz yani kedilerin sağı solu belli olmaz. Benim de kedim bazen kucağımdan düşmüyor sürekli benimle uyuyor bazen de asla gelmiyo yanıma yatmaya kendi alanına çekiliyor üzerine düşmüyorum

aysevepoco

bu yazıya bi bakın istersenizz

Tolga_yay26

Kedinize zarar verecek canını incitecek birşey yapmadıysanız ufakken sahiplenip elinizde büyüyorsa şimdi bu davranışı yapması normaldir olumsuz düşünmenize gerek yok bir örnek vereceğim benimde kedim var kimseye gitmez ele gelmez kucağı sevmez sahiplendiğim gün benimle hep konuştu hatta yanımda uyudu sonra zaten 2 hafta alışma süreci evi tankma yadırgama vs derken alıştı ama kucak sevmediğini ele gelmediğini banada belli etmeye başladı yanlız şuda var en ufak canı acısın hemen yanıma gelir seslenir normalde sessiz kedi eve yabancı misafir gelmesinden hoşlanmıyor ve oyun oynarken ben kovalıyorum o kaçıyor sonra saklanıp bakıp gelip tekrar usulca pati atıp şirince davranışlar sergileyip tekrar oynamak istiyor yani demek istediğim ben onun peşinden koştuğum zaman onu kovalamadığımı sahibi olduğumu zarar vermeyeceğimi onunla oynadığımı biliyor ben evdeyken çalışma odama mutfaga nereye gidersem o benim bulunduğum ortama geliyor uyusa bile oradan ayrıldığım zaman hemen oda peşimden gelir benim bulun odada uyur yani kedinizin bazı hareketlerinden vazgeçmesi farklı davranış sergilemesi sizi istemediği anlamına gelmez köpeklerde örneğin sahibini görünce kucağına atlar havlar buda onların sevgi sadakat gösterisi Patili günler diliyorum 😊

aysevepoco

kediler gerçekten insanlar gibi ya :D