Kedimin Tüylerinin Pofidik Ve Gür Olması İçin?

kedigibiyiz

Merhaba kısır bir oğlum var. 3 yaşına girdi yeni. 5.5 kilo. Royal can mama kullanıyoruz. Daha pofidik tüyleri olmadını istiyorum. Zaten pofidik bir kedidir ama tüy sağlığı gürleşme için önerilerinizi bekliyorum :)

14 CEVAP

Ecerana

Bn yazın kedimi bir çay bardağı su ve yarım çay bardağı sirke yi bir fısfıslı şişeye koyup tarıyordum hem paraziti önlüyor hem de tüylerini temizliyor tüy ve deri sağlığını koruyor ayrıca dediğiniz gibi tüyleri daha pof pof oluyordu ama kışın nasıl olur bilemem sıcaklığa çok dikkat etmeniz lazım yoksa yarardan çok zarar olur hastalanır kuzucuk

kedigibiyiz

Çok teşekkür ederim ilginize :)

Sudeckmkc

İki kedim var ikisi de aynı şeyleri yiyip aynı şekilde bakılıyor ama ikisinin de tüyleri sağlıklı ama bir kedimin tüyleri resmen bulut gibi pofuduk pofuduk ama diğerinin normal. Kedinin genetiğiyle ilgili sanırım

izmir_pet

cok ozur dileyerwk soyluyorum, onerinizi karalamak gibi olmasin ama bende iki kez sirkeli su kullandim fisfisla. %50su %50sirke. Hatta suyu cok minik daha fazla koymustum. Ama iki kez uyguladim suan iki tane yarasi var ve gecmiyo. Kucuk beze gibi de yara gibi de tuhaf bisey. Yuksek ihtimallr ondan olabilir

izmir_pet

bende internette gormustum zarari olmaz sandim ama sulu da olsa sirke derilerine iyi gelmiyo

kedigibiyiz

Çok teşekkür ederim

gamzeuzunlar

merhaba. maşallah kediniz çok güzel görünüyor. sağlıklı olduğu için şükretmelisiniz tüylerinin pofidik olması bu kadar önemli olmamalı diye düşünüyorum. tüy sağlığı için maltlar var ondan verirseniz oldukça parlak ve sağlıklı görünecektir.

kedigibiyiz

Merhaba evet kedim sağlıklı. Pofidik olmasından kastım tüy sağlığı. Kedimle ilgili önem verdiğim şeyler benim insiyatifimde, çocuğumu aç bırakıp sadece pofidik olsun diye de uğraşmıyorum. "Bu kadar önemli" dediğiniz şey herkes için değişkendir. Sevgiler.

Benim kizim cok tuy döküyordu vetetiner deri tuy sagligi için #biotozinc tablet verdi tadı guzel rahat yedi tüyler bayağı fark etti bi araştırın isterseniz

Mamasının içeriği ne, balıklı mamalar tüylere daha iyi geliyormuş. Bir de ben oğluma balık yağı içiriyorum haftada birkaç kez, tüyleri zaten çok çok yumuşaktı daha da yumuşaklaştı kadife gibi sanki :-) Tüy sağlığı için paste'ler var onlardan da deneyebilirsiniz yorumlarına bakarak. Ben yavru olduğu için henüz denemedim ama ileride deneyebilirim. Ve bence içeriden yapacağınız besin takviyesi dışarıdan yapacağınız herhangi bir işleme göre daha etkili olacaktır tıpkı bizim saçlarımızda olduğu gibi. Oğlunuza bayıldım bu arada çok pofidik ve güzel görünüyor :)

kedigibiyiz

Teşekkür ederim sizin bebeğiniz de çook güzel :) bu aralar biraz tüy döküyoruz bakalım takviye bi şeyler kullanacağım

kedigibiyiz

Çok teşekkür ederim

kedigibiyiz

Şok teşekkür ederim çok incesiniz

Ecerana

izmir_pet yok hiç sorun değil sizn kedinize yaramamış olabilir ama yarı yarıya yaptığınız için sirke fazla gelmiş muhtemelen suyun içinde sirke %25 veya daha az olursa daha iyi olur ama bnim önerim bunun kışın yapılmaması ve sık yapılmaması bn hafta da bir furminatör ile tararken yapıyordum yaz mevsiminde