Hamile Kedi Takviyeleri Hakkında

Ben veterinerden 1 ay boyunca sahiplenilmeyen bir kediyi sahiplendim ikinci kedim olarak ve hamileymiş. Doğurmasına 3-4 gün kadar kaldı sanırım tarihi tam bilmiyoruz. Nd yavru kedi mamasıyla besliyoruz ama ben vitamin takviyesi yapmak istiyorum gimcat multivitamin hariç onu zaten kullanıyoruz. Daha çok kalsiyum mineral d3 vs gibi toparlanması adına. Önerebileceğiniz marka ve takviyeleri yazarsanız sevinirim. Aranıza yeni katıldım

20 CEVAP

TATA4242

Şahsen kediniz hamile olduğu için kitten&mother mamaları öneririm.Mutamin Organics önermemin sebebi hiç bir mamada yeterli omega 3 olmaması.Bunun harici ekstra vitamin kullanılmasına gerek yok.Çünkü vitamin fazlalığı demek,kansere doğru yola çıkmakla eşdeğer.

@TATA42428 bihtercik hanıma da söylediğim gibi büyük kedimde tüyde deride yağlanma yaptı ama hamile kedime iyi gelebilir deneyeceğim onda teşekkür ederim

TATA4242

Birde viyo kullanmanıza gerek yok,iştahını gereksiz şekilde arttırır ve mamadan ve mutamin Organicsden yeteri kadar ihtiyacını karşılar.Vitamin fazlalığı demek,suda eriyenler için,idrar yolları ve böbreği zorlayacağından,bunun haricinde yağda eriyenlerin fazlalığı ise vucuttan atılamayacağından risk oluşturur.Bu sebeple,bağırsak sistemi için,tek başına probiotic tablet ve gıdalar iyi gelecektir.Artı olarak omega 3 de bağırsakdaki ve vucutdaki bakterileri besleyecek ve bağışıklığı artacaktır.

Anonymus915830

@TATA4242 evet katılıyorum, bu ürünü ben de daha önce görüp incelemiştim fakat laktoz oranı bana da yüksek gelmişti

bihtercik

biz uzun süredir mutamin balık yağı kullanıyoruz.
her türlü etkisi mevcut,araştırabilirsiniz.
şiddetle öneririm.

Viyo olabilir ama zaten Gimcat + kaliteli mamalar ile besliyorsunuz illa gerekli değil

Alaracatlover

Veterinerinize sormanız daha iyi olabilir:)

TATA4242

Mutamin Organics tavsiye ederim.

@bihtercik büyük kedimde mutamin kullandım ama çok enteresan bir şekilde tüylerinde ve derisinde çok kötü bir yağlanma yaptı. Bakalım bu hamile güzel kızımda da denerim ona iyi gelir belki teşekkür ederim

@787891 evet viyo aklımda reinforces kullanacağım 1 paket en azından bağırsak sistemini düzenler doğum sonrası teşekkürler

TATA4242

Kakanın yumuşak kıvamda olması iyi değildir.Ne çok yumuşak neden çok sert olmalıdır.En ideali ise sert olan kıvamdakidir.

TATA4242

https://www.hayvanlaricinhersey.com/urun/viyo-reinforces-yavru-kedi-ek-besin-takviyesi-7x30ml

Bahsettiğiniz ürün bu şekilde,hem içeriği hemde analiz değerleri,fiyatının çok altında.
Açıkcası,en azından
Mutamin Organics
Gimcat
Beaphar
Vitaminlerini
Natur Probiotic tabletini öneririm,çok daha iyi verim alırsınız.
Sizin iyiliğiniz için bunları söylüyorum %88 nem olan bir üründe,içerik olarak net bilgi vermeyen ve pahalı olan bir üründen çok birşey beklememek lazım.Emin olun,her zamanki gibi ithal edildiği ülkede 5 euro civarındadır.

TATA4242

İçerisinde yüksek oranda laktoz içeriyor,bu sebeple süt verirken dahi laktozsuz ürünlere yönelmelisiniz.Yoğurt olabilir ancak doğal olmasına ve probiotic açıdan zengin olan,Probiotic yoğurtların tercih edilmesine dikkat edin.Bunun yanında doğal kefir kullanmakda yararlı olacaktır.Yoğurt ve kefir verirken oran abartılmamalı ve kefir günde (20 ml ila 40 ml)arasında verilmelidir.

TATA4242

Yani kısaca laktoz oranı fazla olduğundan önermiyorum.
Vet.hekim yazısı ile kısa olarak destekleyelim,yoksa çok bilmiş diyorlar,daha fazla makale veya kaynak bulmak mümkün.

https://www.tavsiyeediyorum.com/makale_3797.htm

bbeyzvv

schesir yaş mama olabilir bol bol yaş mama et haşlaması falan verin proteine çok ihtiyacı var