Kilo Aldırma

Filizgeziciix

Merhaba. Kedim 4 aylık ve 1 kilo. Çok çelimsiz duruyor ama ne yaptıysak kilo aldıramadık yaş mama vs. Sizce sağlıklı bir yolla nasıl kilosunu arttırabilirim? 2 ay sonra kısırlaşacak ama kilosu çok yetersiz. Önerilerinizi bekliyorum :)

13 CEVAP

Kediler özellikle bazıları atletik vucutlardan ötürü zayıf durabiliyor. Zayıflık kavramını doktorun değerlendirmesi gerekir diye düşünüyorum. Kilo alsın diye sık sık yaş mama vermek de doğru değil.

Doktor kilosunu az buluyorsa zaten ameliyatta yapmaz. Arti gerekli önlemleri alış.

Malt biz kullanıyoruz. Benim oğlum evden kaçıp geri geldiğinde çok kilo vermişti. Açıkçası ¹.⁵ ay düzenli malt ile eski kilomuza döndük. Iyi bir malt kullanmayı düşünün özellikle bağışıklık ve vitamin ama temalı...

Yaş mama haftada iki üç kere verebilirsiniz. Ben şahsen haftada iki kere düzenli olarak veriyorum. Hastalık, stres, ameliyat gibi süreçler hariç. Eminim kilo alacaktır:) benim kızım da kısırlaştırma sonrasında epey kilo aldı, ondan önce safinaz gibi dolaşıyordu. O kadar yediği nereye gidiyordu bilmem. Şifa ve kilo olsun kuzunuza:) ıyi bayramlar

Filizgeziciix

çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım. Maltınız hangi markaydı acaba? size de iyi bayramlar :)

iidyl

malttan ziyade multivitamin verebilirsiniz. gimcat’inkini önerebilirim.

malt yutulan tüylerin dışkıyla atılmasını sağlayan bir macundur, kilo alımına katkısı olmaz diye biliyorum.

ama diğer arkadaşların da dedikleri gibi bazı kedilerin atletik bir vücutları olduğu için zayıf durabilirler ama aslında dengeli bir vücutları vardır. smokinlerin çoğu böyle mesela. veterineriniz karar vermeli zayıf veye kısırlaştırılmaya uygun olup olmadığına.

Merzela

Evet kilo alması gerekiyor. Ben malt kullanıyorum 2 aylık oldugundan beri hemde multivitamin kullanıyorum. Benimde kedim 4 aylık 2 bucuk kilo. Sadece yaş mama değil kurban bayramında geldi ona pişmiş et verebilirsiniz tavuk haşlayabilirsiniz. Peynir verin. Patates le tavugu haşlayın ezin verin. Biraz karbonhidrat almasınıda sağlayın. Yaptığınız makarnayı tuzsuz ise yaş mamasına az karıştırabilirsinşiz. Ve en önemlisi yağ oranı yüksek bir Kuru mama kullanmanızı öneririm.

iidyl

ayy sakın öyle düşünmeyin korkmayın en kısa zamanda toparlanır inşallah

veterineriniz de söylediyse biraz yoğun bir kilo aldırma çabasına girmeniz gerekiyor

gimcat’in maltı da multivitamini de çok iyi diye biliyorum. onlardan kullanabilirsiniz. onun dışında mamasından pek verim alamıyor olabilir veya metabolizması çok hızlı çalışıyor olabilir.

her ihtimali düşünelim bakalım :’)

Merzela

Birde hangi kuru ve yaş mamayı kullanıyosunuz

Filizgeziciix

4 aylık bir kedinin 1 kilo olması hiç sağlıklı değil bunu veterinerimiz de söyledi dediğine göre kilo alımını hızlandıran maltlar(?) falan varmış ama öyle şeylerle riske atmak istemiyorum. Haftada 4 öğün olmak üzere 2şer yemek kaşığı veriyoruz yaş mamasını. Sizce bunda bir sakınca var mı arttırmalı veya azaltmalı mıyız?

Ben spectrum bağışıklık malt kullandim.
Gimcat de tavsiye ederim.
Spectrum hala kullanıyorum bu arada :)

Filizgeziciix

çok teşekkür ederim :)

Filizgeziciix

veteriner de zayıf dedi o yüzden kilo aldırmaya çalışıyoruz. Ben tüm macun kıvamındakileri malt sanıyordum kusura bakmayın lütfen :D kast ettiğim tam da sizin bahsettiğiniz gibi bir şeydi, vallaha denicem artık bir şeyler çünkü çelimsiz olduğundan dolayı bağışıklığı düşer başına bir şey gelir falan diye çok korkuyorum :/

Filizgeziciix

kuru mama olarak ND az tahıllı kuzu etli ve yaban mersinli kullanıyorum yaş mama olarak da reflex, gourmet, plaisir dönüşümlü olarak kullanıyorum

Merzela

Yaş mama olarak animonda, nutri, nd, schesir denemenizi tavsiye ederim içerikleri oldukça başarılı.