Kedimin Mamasini Degistirmek İstiyorum Nasil Yapmaliyim

umut93

Kedimin mamasini degistiricem happycat ten proplana gecicem bir anda degistiriyimmi nasil yapmam lazim

13 CEVAP

1 hafta boyunca happycat ile karıştırarak verin alışır

kedilikizzz

proplan kötü bir mama değil. İkisini karıştırarak 1 hafta içinde tamamen yeni mamaya geçin yavaş yavaş.

kedilikizzz

Kedime proplanla hiçbir şey olmadı benim de. Kediyle alakalı bünyesiyle alakalı bi durum buuu. Hemen bütün mamaları gömmeyin yahu.

batuhantopcu

Tahılsız mamalar birçok kedide sıkıntılara sebep olabiliyor. Özellikle erkek kedi sahiplerinin türlü hastalıklara sebebiyet verebilen tahılsız proteini yüksek mama kullanmalarını hiç anlayamıyorum. Veterinerlerin söylediklerini okuduğunuz iki yazı ile ticari kaygılar altında değerlendirip ön yargılı yaklaşmak bu konular hakkında yapılmış onca çalışmaları ve senelik tecrübeleri bir kenara koymaktır. Açıkçası böyle bir yaklaşımı da aklım almıyor.

yasement

Kedinin dogada sinirsiz gezip ciftlesip av pesinden kosup ihtiyac duydugu besinle neredeyse butun gun uyuyan ev kedisinin besin ihtiyacinin ayni olmasi mumkun degil. Bu yuzden instinct gibi mamalar uzun vadede bunyesine agir gelebilir.

umut93

arkadaslar tartısmaya gerek yok bu konuyu acalı baya oldu sırı nın tavsıyesı ıle instinct aldım ve cok memnunum kıme sorsam proplandan 3-4 gomlek ustun bır mama dıyor

umut93

gercekten dediginiz kadar var bende cok beyendım kedımde bayıldı happy cat e gore daha enerjik oluyor hem kedim

Cotontzu_Siri

neden kötü bir mamadan kötü bir mamaya geçiyorsunuz? o fiyata çok daha iyi mamalar var

SelinTuksal

bonacibo daha iyiydi.

mdyg

orijen öneririm

Cotontzu_Siri

Proplan nasıl kötü bir mama olmuyor anlamadım

Cotontzu_Siri

Instinct üstüne tanımam :)

berkdoan

Kedim proplanda kanlı ishal olmuştu almanızı önermem