Bu Ne Olabilir

Ponciiiii

Kedime köyde bakıyorum bugün çıktığımda boynunun böyle olduğunu gördüm köpek mi ısırdı yoksa iltihapmı ne yapmalıyım :(

10 CEVAP

Anonymus827062

Eczaneye gidebiliyorsan biokadin ya da batikon ikisi aynı sıvı fakat isimce değişebilir. Onu alıp yaraya uygulayın. Ya da en basiti elma sirkesine bir miktar su ekleyip düzenli silin

Minnak53

Biokadin veya batikon sürün mikrop kapmasın ama en doğrusu vete götürmek..geçmiş olsun

Sutunannesi

Çok geçmiş olsun :((( ne olduğunu çok kavrayamadım resimden ama muhtemelen bir kavga sonucu yara iltihap kapmış olabilir. Bence acilen veterinere gitmesinde fayda var tekrardan çok geçmiş olsun

Ponciiiii

Ne yazıkki veterinere gidemiyorum yaşadığım yerde ve yakınlarında veteriner yok hemde öğrenci olduğum için fazla uzağa gidemiyorum. Yaraya uygulayabileceğim bişeyler varmı

Sutunannesi

Bu tür yaralar için spreyler var veterinerlerde satılıyor mavi renkli ama gitme imkanım Yok diyorsunuz. Siz en iyisi bir veterineri arayın yani her hangi birini ve durumu anlatın onlar eczaneden alınabilecek ilaç önerisi yapabilirler. Ama o kedi orayı yalayıp zehirlenebilir ilaçtan dolayı. Yani siz yarayı temizlemeye çalışın :(( başka ne Yapılır bu şekilde bilemiyorum yine de bir veterinerle iletişime geçin

Ponciiiii

Yarayı temizlemeye çalıştım ama izin vermiyor vahşice saldırıyor ama biraz temizledim yardımınız için teşekkürler :)

Novalun

Çok geçmiş olsun. Eğer kuduz bir hayvan tarafından ısırıldıysa kuduz kapma ihtimali var. Aşılarını yaptırmış mıydınız?

Novalun

Boynunun çevresindekiler kurumuş kan mı siz daha iyi görüyorsunuz. Fotoğrafta çok belli olmuyor

Ponciiiii

Tamam deniycem teşekkürler :)

Zeynooo

Geçmiş olsun . Vet gitmeye çalışın . Üzüldüm .