Köpeğim Sarı Kusuyor Lütfen Yardım

numenorr

arkadaşlar 2 aylık bir köpeğim var bugün neredeyse hiç yemek yemedi çok iştahsız ve 2-3 kere sarı köpük gibi kustu lütfen yardım edin bana

8 CEVAP

milodelisi

Sarı köpüğun içinde parçacıklar varmı? Yoksa su gibimi? Kuruyormu?

milodelisi

Sarı köpüğun içinde parçacıklar varmı? Yoksa su gibimi? Kuruyormu?

milodelisi

Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Nereden sahiplendiniz, sökö mü?

numenorr

su gibi köpük gibi. köpeği doğurmuş birinden aldım annesi babası temiz kardeşleri temizdi iç dış ve bir karma aşısını yaptırdım. hills kullanıyordum tavuk suyuyla ıslatıp veriyordum şimd taste of wilda geçtim mama değiştirince oldu gibi lütfen evde yapabilceğim bişey varmı açık veteriner yok bu saatte şehrimde yarın pazar

milodelisi

Mama degisikliginden olabilir evet. Benim kedim olmasima ragmen ayni sorunu yasadik. Ve nedeni mama degisimiydi. Her testi yaptirdik ve sonucu mamadan cikti. Evde yas mama agirlikli besleyin, cunku cok buyuk ihtimalle bizimki gibi safra kusuyor, tarif ettiginize gore ayni. Kisaca midesini bosaltiyor. Pazartesiye kadar yas mama verin, imkan varsa acilen hillse geri donun. Veterinerlerin tavsiyelerinde ilklerde. Suyuna ve yemesine dikkat edin. Onun icin zararli olmayacak seylerle besleyin; en iyi ornek yas mama. Buyuk ihtimal usuttu, disari cikartmayin sicak tutun. Daha fena olursa haber verin baska seyler dusunelim. İzmir icin 7/24 veterinwr vardir kesin, bulabilirim isterseniz.

milodelisi

Eskisehirmis pardon. Sizin veterinerin numarasi varmi sizde? Sabah ilk is arayin, durumu izah edip bilgi alin

milodelisi

Kisaca yemesine icmesine dikkat edin. Disari cikartmayin, yikamayin. Sicak tutun. Veteriner gorene kadar bende oyle yaptim. Bu daha karin agrisina donerse, karnina dokundurtmassa ya da bir yerden( koltuk yatak) aci cektigini anlarsaniz durum farkli olabilir.

numenorr

tamamdır çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun az önce bi daha kustu daha sonra biraz düzeldi ve biraz mama yiyip su içti şuan da enerjisi yerinde dediklerinizi uygulayıcam. bi de şuan da mama vermem de bi sakınca varmıdır tekrar mide bulantısı kusma yaparmı