Mama Seçimi

Seda19

Merhaba kedim 1.5 yasinda suan ilk zamanlarinda mama konusunda pek birsey bilmedigim icin whiskas ile besledim zamanla baska mama kullanmak istedim whiskasin pek saglikli olmadigini okudum ama hicbirinde yemedi kedim, sizce nasil bir yol izlemeliyim

8 CEVAP

Whiskası hemen bırakın ve acilen tahılsız bir mamaya geçin sadece şu mamaları tercih edin
N&D tahılsız,acana ve orijen tahılsız,TOW,BRİT care tahılsız
Kesinlikle şunları kullanmayın
N&D tahilli,acana ve orijen tahilli, ROYAL CANİN Hills PROPLAN, profine, BRİT CARE tahıllı,BOZİTA şu an sizin tahilli mama kullanmamanız gerekir bu işlemi acilen yapmanızı öneririm yemezse zaten en fazla 2 gün grev yapar sonra yer:)

Irmali

Felix kullanıyorum ben

Ezgisu123

Sizin de dediğiniz gibi whiskas hiç iyi bir mama değildir. Eğer kediniz whiskasdan başka bir mama yemiyorsa bağımlılık yapmış olabilir. Çünkü whiskas bağımlılık yapan bir mamadır. Vet. görürşürüp bir çözüm yolu bulabilirsiniz. Mama olarak da uygun fiyatlı bir mama bakıyorsanız Brit care, sanabelle önerebilirim. Fiyatı önemli değil ise acana, n&d ve orijini öneririm.

Duman14

Mama geçişinizde whiskasa yeni aldığını mamayı karıştırarak başlayın mesela ilk başta %75 whiskas %25 diğer mama sonra %50 whiskas %50 diğer mama sonra %25 whiskas %75 diğer mama en son sadece diğer mamayı kullanın çoğu kişi böyle yapıyor mama olarak bozita acana n&D öneririm yaş mama olarak ben royal canin kullanıyorum tabi tartışılıyor ama haftada 1-2 kez verdiğim sıklıkla vermediğim için şuana kadar sorunumuz yok benim kedim daha küçükken festi konserve yaş mama verdik hergün 1,5 kaşık verdik mama konusunda festiden sıkıntımız olmadı sizde deneyebilirsiniz

yanik_kedi

Ben kedimi hills kullanıyorum çok memnunum tavsiye de ederim tüy dökümü azaldı ve kendisi de çok severek yiyor :)

Ben de yavru kedimde rc babycat kullanıyorum. bitince nd tahılsıza geçmeyi düşünüyorum.Ama rc den bi şikayetim yok kedimin gelişimi gayet iyi ve sağlıklı.Ayrıca arkadaşlar geçenlerde bi söylenti geldi kulağıma, orijen ve acana ile ilgili. Günü geçmiş mamaların son kullanma tarihini asetonla silip güncelledikleri yönünde. Ne kadar doğru bilemiyorum tabi. Bir de go diye bir mama çıkmış bu mama hakkında fikri olan var mı?

Seda19

Evcil_hayvanlar hemen denemeye baslayacagim ama normalde cok uslu olan kedim mamayi vermedigim zaman isiriyor bende mecbur veriyorum yani o 2 gun sabredicem mecbur kedimin iyigi icin

Seda19

Teşekkür ederim arkadaşlar. Daha once ikisini karistirarak denedim ama yine icinde whiskaslari secip yiyor duman 14 :)))