Acana, Orijen Mama Seçimi Yardım Lütfen

gunes09

Kedim için hills mama kullanıyorum. Acana veya orijen e geçmek istiyorum bu mamalar için çok güzel yorumlar okudum fakat kötü yorumlar da okudum. Tahılsız olması , protein oranının fazla olması ev kedileri için böbrek ve karaciğer rahatsızlığı yapabiliyormus. Çok kararsız kaldım. Yaş mamaları çok güzel yiyor tavuk et hasladigimda burun kıvırıyor yemiyor. Bu katkılı mama sevme alışkanlığını değiştirmek istiyorum. Acana ve orijen konusunda bilgisi olan varsa paylaşın lütfen ...

9 CEVAP

Duman14

Acanave orijen'in sahibinin aynı olduğunu duymuştum en belirgin özelliği doğal oluşudur ben acana grasslands kuzu etli ve tahılsız kullanıyorum hatta soru açtım bununla ilgili acana mamamla ilgili yorumlara bakabilirsiniz acana çok önerilir protein oranı %35 orijenide gün içinde inceledim protein oranı %40-42 değişiyordu çok hareketli kediyse orijen tavsiye ederm protein oranının yüksek olması dengeleyecektir ama acanada profesyonel bir mamadır ama bazı durumlarda kedilerin alerjisinin olması vücuduna uygun olmaması mamayı sevmemesi gibi durumlar oluşabiliyor benim görüşüme göre hillsten daha iyi bir çok mama denedik en iyisi acana şuana kadar bir miktar deneme paketi alıp kedinize verin tadını severse ve veterinerinizden de onayla devam edin derim ayrıca ekstra ve daha iyi bilgi için acana veya orijen türkiye temsilcisine danışın acananın sitesinde iletişim bölümü var uzun yazdım ama umarım yardımcı olabilmişimdir

tika_waylan

Benim kedimde karistirarak verdigim halde sanki tuy dokmesini artirdi kestim su an daha az tuy dokuyor gibi Acana da Orijen de kullandim. Bence bu durum kediyle alakali.
Su an Pro Plan kullaniyorum sanki daha az dokuyor gibi ama Pro Plan'in icerigi o kadar iyibdgeil Acana hele Oeijenlin icerogi cok guzel. Orijen'in odul mamalarini kullaniyorum artik sadece. Cok guzel bir mama ama malesef bizim oglana olmadi. Bu durum kediye gore degisiyir guvendiginiz bir veterinerinize danisin bu konuyu. Yasi cinsi cinsiyeti hareket durumu vs bunlar etkileyebilir. Bir de yavas yavas gecis yapin karistirarak eski mamayla. Keske benim kediye de gitseydi de ben de kullanabilseydim su an bir paket mama hic acilmamis duruyir ve sanirim sokak kedilerine verecegim acana mamayi guzel mama onlarin da hakki :)

tika_waylan

Aa bu arada Acana Orijen pahali gibi gorunse de aslinda degil onu da ekliyim. Acana ya da Orijen verirken 40 gram yetiyor ama Pro Plan'da ise 70 gram anca yetiyor benim kedim obur bir kedi bunu da ekleyim hicbir zaman tam doymaz cok hareketsiz butun gun uyuyan yatan oyun oynamayan bir kedi oldugu icin ben gramajla veriyorum ve bunu farkettim. Benimki hareketsiz bir kedi oldugu icin de benimkine yuksek protein yaramamis olabilir. Bu tarz mamalara gecmeden once guvenilir bir veterinere danisin mumkunse urun satisi degil de kedinizin saglini on plana koyan bir vet olsun

Gofretsla

Bence N&D kullanın protein oranı aynı değil diye biliyorum rahatça kullanabilirsiniz

Puppy730

Arkadaşın dediği gibi Acana ve Orijen aynı firmadan. Orijen en iyisidir her zaman. Ama yüksek protein oranı olduğu için tahıllı ve düşük proteinli bir mama ile beslenmiş petlere birden verilmesi sorun çıkarabiliyor. Orijen kullanılacaksa ilk kuru mama dönemlerinden başlanmalı bence. Acana almanız daha iyi olur şuanda. Kademeli ve çok çok yavaş bir biçimde, eski mamasıyla bir süre karıştırarak geçmelisiniz Acana'ya. Daha sonra kedinizin bünyesi tahılsız ve yüksek proteinli mamaya alıştıktan sonra zamanla Orijen'e geçilebilir. Acana'dan çok memnun kalırsanız Orijen'e geçmenize hiç gerek yok. Çok mama değişikliği iyi olmayabiliyor. Kolay gelsin :)

Yavru_kedii

Bence N&D en iyisi

Hill's de bir problem yaşamadıysanız devam edin derim. Ama illa değiştirmek istiyorsanız da ben şahsen kullandığım ve iyi bildiğim bir mama olan Bozita'yı öneririm. Taze ve yüksek oranda et içeren, dengeli bir İsveç maması.

aycacetin2472

Hillsi deyistirmeyiniz. Gayet ii bir mama kullaniyosunuz

HakanCanKinik

N&D olabilir. ProPlan kullanıyorum ben ama Nestle'nin ürünü sonuçta.