Muahbbet Kusum Yerde Uyuyor Ve Kabarik

Merhaba arkadaslar muhabbet kusum bugunden beri kafeste yerde uyuyor tuyleri kabarik bi sekilde internetten baktigimda hasta oldugunu ve son evresinde oldugunu yazmislar. Ne yapabilirim

6 CEVAP

cute_catTR

Öncelikle kuşunuz yiyemiyorsa elle beslemelisiniz. Lütfen yemesini sağlayın, gerekirse siz yedirin. Eğer biraz enerji toparlayabilirse dal darı verin, kendi yesin. Dal darı ince kabuklu olduğundan diğer darı türlerine göre kabuğu daha kolay kırılır ve daha kolay yenilir. Kurtlanmış yemi atın, zehirlenmiş olabilir. Ya da sindirim sisteminde başka bir bozukluk meydana gelmiş de olabilir. Bir şekilde beslenmesini sağladıktan sonra suyuna Fersan ya da Kühne marka Limon&Sirke (ürünün adı bu, siz sakın sirke ve limon karışımı yapmayın) ürününden 1/5 olacak şekilde 2 gün verin. Korkmayın elma sirkesi gibi ağır bir ürün değildir. İç parazitlerin azalmasına ve iştahının açılmasına yardımcı olur. Çok büyük ihtimalle kullanıldığı sürece ishali de kesecektir. Kuşunuzun nefes alışverişini dinleyin; inleme, hırıltı veya burun tıkanıklığı, kötü kokan nefes gibi sorunlar yoksa ve veterinerler de vitaform'dan başka ilaç öneremiyorlarsa biz öneririz. Siz şimdilik bu söyledklerimi yapmaya gayret edin. Yemesi çok çok önemli. Eğer yerse biraz temiz su içirin, Limon&Sİrke alana kadar suyuna 6-7 damla elma sirkesi damlatabilirsiniz. Gelişmeleri de bildirirseniz daha iyi takip ederiz. Geçmiş olsun. İtalik Yazıinternetten bir cevap...

Bugun avisol A verdiler suyuna koydum icmedi birazda olsa icirmeye calistim ictimi bilemiyorum ama denedim yemini ezdim elimde yedi biraz

Havanese_Siri

aynı şeyleri kendi kuşumda yaşamıştım maalesef ki öldü :(

Sürekli kabarıklılık ve halsizlik 3 günden fazla sürüyorsa kuşunuzun önemli bir hastalığı var demektir. Kuş maması alın damlalikla besleyin, veterinerin verdiği ilaç ve vitaminleri mutlaka verin, sıcak tutun, su torbasina havlu sarabilirsiniz, kafesinin temizliğine çok önem verin her gün suyunu değiştirip temizleyin, yemi kabın dörtte biri kadar doldurun su ve yem kabını, tünekleri elma sirkesiyle dezenfekte edin, suyuna 2 3 damla limon sıkın, uzun süre yanlız bırakmayın, Versele Laga mama, yem, vitamin kullanın (kaliteli ve sağlıklı ben kuşuma bundan kullanıyorum) Yemek yemek zorunda bu yüzden mutlaka mama alın suyla karıştırıp damlalıkla besliyorsunuz. lütfen öleceğini söyledikleri için vazgeçmeyin, inşaallah iyileşir.

milodelisi

Kötü gözüküyor:( Bende kuşumu öyle kaybettim. Biz yemek yedirememiştik, en önemlisi bu. Yemek yediği zaman azda olsa enerji topluyor ve iyileşme yolunda ilerliyor. Suyunun içine imuneks katsanız onun için süper olur.

Simdi yiyor ama hepsini butun butun kirmadan yiyor siringayla suyunuda veriyorum