Aile Yaşamına En Uygun Kedi Irkı Hangisi?

Anket

Scoottish fold
(24 oy)
Tekir
(32 oy)
van kedisi
(5 oy)
sarman
(6 oy)
Toplam (67 oy)

uysal ,aile yaşamına uygun, sahibine bağımlı, sevecen, iyi huylu bi kedi ırķı var mi, varsa hangi kedi ırkı?

36 CEVAP

Duman14

Aslında her kedinin karakteri farklı benim kedim british shorthairdi ve huysuzdu hiç sevdirmezdi hep bir şeyler kırardı ama biz onu tabikide ailenin üyesi gibi severdik her neyse kişiliklerine bağlı arkadaşımın kedisi tekir ama 4 yıldır beraber mutlu mesut yaşıyorlar siz nasıl davranırsanız o da öyle davranır

kedilikizzz

Hepsi

eceeece

Bence hepsi

Kedisevercat

van kedisi

Ahmetemind

Aslında hepsi eve uygun kediler.Fakat bu biraz da size bağlı.Kediler ilgi ister fakat aşırı ilgi gösterirseniz sıkılmaya başlarlar.Ayrıca eve ilk getirdiğinizde onun size alışmasını sağlamalısınız.Size alışırsa her kedi iyi huyludur.

Luckyssss

Kedinin eğitildiğini nerden gördün kalk yat git gel konus sus yuvarlan. Şimdiye kadar nerde gördün böyle bişeyi neyse sarman biraz daha hırçın oluyo diye biliyorum tüy dökmeyen hayvan yoktur tüy toplama rulosu veya bant kullanarak dökülmüş tüylerden kurtulabilirsin ölü tüyleri toplamak için kedı köpek fırçalarından kullanabilirsin aslnda her cins kediyle bağ kurabilirsin sokak kedisi de olsa bişey degişmez çünkü petshoplardaki de sokaktakiler de kedi hangisine için ısınırsa onu yap sonucta ona siz bakacaksız baskası degil :)

Havanese_Siri

chinchilla

kedi sahiplenmeyi düşünüyorum am bakım yönünden de kolay olursa daha iyi olur aslında çok meşgul kediyle ilgilenemeyecek biri degilim ama tuy dokmesi yonunde tuy bakimi filan kolay olursa iyi olur

Daha önce onlarca kedi deneyimimiz oldu,
Hepsini de sahiplerinden yavruyken veya sokaktan aldık.
İçlerinde Ankara kedisi, siyam, sarman ve daha çok tür vardı.
Şu an tekir besliyorum ve kesinlikle tavsiye ederim.
Hayatımda gördüğüm en oyuncu ve en enerjik kedi cinsi.
Oldukça sağdık ve çok akıllı.
Aile yaşamı için bence en doğrusu.

kesmeseker

Her kedinin karakteri farklıdır bunu ırka bağlamak doğru değil. Bu anket yanlış.... 2 persina, 3 tekir, 1 britishim var.. En sokulgan sevgi dolusu tekirlerimden biri.. sıralamada british en sonda... kARAKTER VE SAHİBİNİN ENERJİSİ İLE ALAKALI...

vizardon

Kediler sokak kedisi bile olsa eve alındığı zaman kısa sürede adapte olabiliyorlar, yeter ki kızgınlık döneminde olmasınlar, illa yavru vs seçmenize gerek kalmaz yani tekir kediler için konuşacak olursak. Tekir kediler genellikle bu saydığınız özelliklere sahip sadece uysallık ve sabırlı olması konusunda tekirlerde karaktere göre değişkenlik olabiliyor, aynı zamanda dişi kediler daha uysaldır erkeklere göre.
Benim kedim genel olarak uysal ve sabırlı bir kedi olsa da çocuklara ve erkeklere karşı çok yabanidir. Erkekleri ses tonlarından dolayı sevmiyor galiba.

esmakaramm

saydıklarınızın hepsı ve butun kedıler aılesıne alısır ve onu swver sadece aıle ortamına baglı olarak ve ona vergıgınız tepkılere baglı olarak alısma hızı degısır

esmakaramm

bıde scoottısh fold vs kedıler evet sevımlı ve sırınler ama ben parayla kedı sahıplenmeye karsıyım evet sıze gıdın sokaktan alın demıyorum ama ınsanlar parayla sahıplendıkce bıldıgınız hayvan tıcaretı yapıyolar ve scoosttısh fold ılanları 1.00000 tl den baslıyo

Cotontzu_Siri

Eski soruları cevaplamayın

yorumlarınız için çok teşekkürler.