Furminator

zehraaozlu

Furminator kullanma sıklığı nasıl olmalı? Fazla kullanımda tüylerde seyrelme olur mu ve fazla tüy dökülmesi için ne gibi şeyler yapmalıyız?

5 CEVAP

Ahmetemind

15 günde bir uygulayın.Tüy dökümü için şunları yapın:
Bence ilk olarak kedinizin neden tüy döktüğünü bulmaya çalışın
Kedilerin tüy dökmeye başladığı bazı sebepler:
•Mevsim Geçişleri (Genelde bu yüzden tüy döküyorlar)
•Stres (Yeni sahiplenilen kedilerde, ya da veterinerde bir kaç gün kalan kedilerde çok sık gözükür)
•Hastalık (Çok sık olmaz.)
•Mama (Mamanız kalitesi önemlidir.Tavuksuz mamalar tercih edin.Kedinizin suya ihtiyacı olduğu için yaş mama verebilirsiniz.)
Kedinizin tüy dökmesini tamamen engellemek zordur.Fakat en az seviyeye getirmek için bir kaç şey yapabilirsiniz.
Örneğin:
•Her gün normal bir tarak ile tarayın.15 günde bir de furminator gibi kaliteli taraklarla tarayın.
•Tavuksuz mama kullanın.
•Veterinerinize danışarak vitamin alın,kullanın.Vitaminin içinde biotin olsun.Biotin tüy dökülmesine ve tüy yumaşıklığına karşı en iyi vitamindir.
•Strese girdiği durumlarda onla normalinkinden fazla ilgilenin sevginizi gösterin.
•Haşlanmış yumurtanın sarısı tüy dökülmesine iyi geliyor diye duydum.(Ne kadar doğru bilmiyorum.)İsterseniz deneyin zararı yoktur.
•Evde başka hayvanınız varsa kıskançlıktan tüy döküyor olabilir yine ona fazla ilgi gösterin.
En sonunda büyük ihtimal tüy dökülmesi çok azalacaktır.

Havanese_Siri

2 haftada 1 furminator kullanın, her gün normal tarakla tarayın

Havanese_Siri

mamadaki sıvı oranı yüksek olsun bunun için ıslak mama kullanabilirsiniz ve kaliteli bir mama kullanın yavruysa orijen kitten yetişkinse acana iyi

zehraaozlu

Normal tarakla fazla tüy gelmiyor ama tüy için furminator dışında başka neler yapıyorsunuz?

zehraaozlu

Teşekkürler