2 Aylık Kedime Mama Hariç Ne Yedirebilirim?

Caremcmrt

Soru zaten üstte yaziyo :))))

14 CEVAP

patili

haşlanmış bıldırcın yumurtasının sarısını ezin iyice. ve biraz cok az 3 4 damla ılık su ekleyip iyice püre haline getirin yesin. yemezse kucagınıza alın. azar azar damagına sürün yiyecektir. haftada 2 kez bunu yapabilirsiniz. yaş amam veriyorsanız yaş mamasına da karıştırabilirsiniz bu yumurtayı.

Caremcmrt

Kuru mamaya geçtik ama sadece onu yesin istemiyorum. Evde ki herangi bi besini tukete bilir mi peki

Denizzzzzz

Tabi çok altarnetif var tavuk haşlama ,yumurta sarısı ,tuzsuz peynir,yoğurt,haşlanmış ciğer,ızgara balık veya tonbalığı tabiki yağsız. Tabiili küçük parçalar halinde iyice ezilmiş olsun bunlar kabak,havuç,bezelye haşlaması yedirmek zor ama bunlardan birine karıştırarak verebilirsiniz.

mh1888

Cig olmadigi surece pismis et verebilirsiniz yada ciger bunlari azicik pisirin ki kedinizde kurtlanma filn olmasin. Fazla kahavtilik turevi yiyeceklere alistirmayin bizimki sucuk bile ister oldu bizden simdi de mama begendiremiyoruz

meminkoroglu

Benim Önerim şimdilik hiç bir şey vermeyin kuru mama vitamin ve malt harici çünkü daha yeni daha çok küçük ufak bir başka yiyecekten ona iyi gelmeyen yada alerjisi olduğu bir maddeyi yerse kronik hastalıklar çıkabilir ben 3 aylıkken başladım ufak tefek birşeyler vermeye mesela benim kedimde sonradan gördüğüm vitamin b alerjisini çok küçük olduğu için ufak bir zararlı madde ona çok tahribat verebilir

meminkoroglu

Bide malt paste var oda yuttuğu tüyleti vücuttan daha kolay sindirmesini sağlıyor eğer bunuda kullanmazsanız kediniz vücudundan atamayıp tüy yumaklarını kusmaya başlar

meminkoroglu

Jel bence

meminkoroglu

Gimcat multivitamin paste
Gimcat malt paste

Caremcmrt

Vitaminden kastın ne oluyor ben biraz acemiyim çünkü

meminkoroglu

Gimcat veya beaphar multi vitamin hapları yada tüp jelleri oluyor günde ona 1-1.5 cm onlardan vermek gerekiyor çünkü kedicik için gerekli tüm vitaminler destekleyici tüm içerikler bunun içinde oluyor bundan kullanmanız gerek

Caremcmrt

Hap mı onerirsiniz jel mi

meminkoroglu

Hem severek yiyor istediğinizi yaptırabilirsiniz biz ilaç kullanırken hep onla beraber verip kandırabiliyorduk yoksa ilaçlarını içmiyor hemen ağzından püskürtüyor

Caremcmrt

Çok teşekkür ederim

meminkoroglu

Başka markalarında var ama benim gördüğüm en iyi bu