Kedimin Bu Davranışının Anlamı Ne ?

Benim1kedimvar

öncelikle ben kısırlaştırma taraftarıyım ..

Erkek kedim 11 aylık kısırlaştırmayı düşünüyorum ama vet hekim kızgınlık dönemine daha çok var demişti .

Yaptığı şey öncede yapmadığı bir şey ve ben komşumuza gelen yavru kedi ile ilgili olduğunu düşünüyorum ve bahçedeki kedileri gördüğü için olabilir diye düşünüyorum

Son katta oturuyoruz çatımıza giden merdiven kapımızın hemen dibinde
kedim bu gün 2 kere çatıya koştu
ilkinde girmeden hemen yakaladım ama ikincisinde bir iki adım girdi . Şimdi daha önce yapmadığı bir şeyi yapıyor ve dış kapıya miyavlıyor .

çook eskiden yine çatıya çıkmaya çalıştığında karşı komşumuz kedime kızdı (bir daha yapmasın diye ) ve kedim bu güne kadar bir daha hiç çıkmaya çalışmadı hatta eşiği bile geçmedi .

unutmadan söyleyim ; çatımıza sokak kedileri geliyor (kışın hiç bir şey söylemeyip içeri bizim aldığımız bile oluyor ama yazın yinede komşularımız içeri alıyor HATTA DIŞARI ÇIKMAK İSTEYEN KEDİLERİ BİLE ZORLA BİNAYA SOKTUKLARI OLUYOR )

işte çatımıza sokak kedileri geliyor ve çatıdaki açıklıktan kuşlar yuva yapıyor
ben bunun için kedimin çatıya çıkmaya çalıştığını düşünüyorum ama ablam kızgınlık döneminde olabileceğini söylüyor

sizce ?

10 CEVAP

Berkaycihan

Doğru kedinin hakkı balkonda zaman geçirmek , bende öyle sanıyordum 3. kat balkondan düştü kuş yakalamaya çalışırken. Tavsiye etmiyorum

Berkaycihan

Haklı

Senasakar

Bence sizinle beraber çatıda vakit geçirmeli. Buna hakkı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca kızgınlık dönemi ile ilgili olduğunuda sanmıyorum. Kedim kısır ve balkonda vakit geçirmek en sevdiği şey. Dışarıyı izlemek istiyordur. Benim kedimde sokakta tasmayla gezmeyi sevmiyor. Arabaların altına saklanıp tasmayıda patileriyle itip çıkarıyor. Ama durum balkonda aynı değil. Sadece siz yanınızdayken günün belli zamanları çatıda vakit geçirebilir.

Berkaycihan

Muhtemelen diğer kedileri kendi bölmesine koku bıraktıkları için hırçınlaşıyor ve onları uzaklaştırmak için dışarı çıkmak istiyor

Berkaycihan

9 canından birisi gitti şimdi 8 canla idare ediyor :) çok şükür hiç bişeyi yok

sezind

Ortak kullanım alanı ve mikroplu demişsiniz. Ben çıkarmanızı tavsiye etmem. Oraya çıkmak istemesinin sebebi de kızgınlık değildir. Orayı gördüğü için şuan keşfetmek istiyordur. Eğer kızgınlıkta olsa etrafa idrar da püskürtür bi de çok derinden miyavlamalar yapar. Benim erkek kedilerim de kısırlar ama hala kapalı bir odayı merak ettikleri zaman kapı önünde bağırırlar.

EceDaisy

Kedini daha önce hiç çatıya çıkardın mı

Benim1kedimvar

Hayır çıkarmadım evden sadece aşı için çıktı. Bi kaç kere parka çıkarmak istedik ama korktu ve içeriye kanepenin altına kaçtı

Benim1kedimvar

Çatı kömürlük gibi bir yer berbat ve pislik dolu. Binanın ortak kullanım alanı. Kömür ve odunlar,kullanılmayan eşyalar böcekler fareler var güzel bir yer değil yani.

Kedimle birlikte balkona çıkıyoruz, beraber dışarıyı izliyoruz. Her sabah penceremin camını açıyorum o aşağıyı izlerken ben de onu tarıyor ve ödül maması veriyorum. Yine akşamları birlikte çıkıyoruz. Babam da sürekli çıkartıyor

Benim1kedimvar

Geçmiş olsun şimdi nasıl kediniz?