Kediler Meyve Yiyebilir Mi?

ekind

Bir kedi meyve yiyebilir mi? hangi meyveyi kesinlikle bir kediye vermemeliyim?

4 CEVAP

Reyyanhan

Kedilere asla üzüm vermemelisiniz!
Kediler için ölümcül olan bir meyve de var; üzüm! Üzüm ve kuru üzüm kedilerde ani gelişen böbrek yetmezliğine yol açabiliyor ve bu durum kimi zaman ölümle sonuçlanırken kimi zamansa kedinin böbreğinde kalıcı hasarlar bırakabiliyor. (Alıntı )

Reyyanhan

Üzüm ü n verilmemesi gerektiğini biliyorum . Benim fikrim verilmemeli . Şekerli ve hormonlu gıdalar sonuçta ..

Reyyanhan

Kedilere bazı meyveler az miktarda verilebilir
Bazı kediler meyve yemeye kelimenin tam manası ile bayılıyor ama bu her meyveyi kedilerimiz ile paylaşabileceğimiz anlamına gelmiyor. Çünkü bazı meyveler kedilere asla verilmemesi gereken yiyecekler içinde yer alıyor. Kedilere verebileceğiniz meyvelerden bazıları şunlar;

Karpuz
Elma
Kiraz
Muz
Çilek
Ancak şunu unutmamalısınız, kedilere bu meyveleri az miktarda vermek gerekiyor. Çünkü kedilerin doğal beslenmesinde meyvelerin tuttuğu yer çok az. Ayrıca yüksek oranda şeker içeren meyveleri kedilere vermek beraberinde bazı riskleri de getirebiliyor. ( alinti)