Pointer

Pointer
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Pointer Açıklaması

Çok çalışkan, sadık ve akıllı bir cins olan Pointer, ayrıcalıklı özelliklerle donatılmış bir ırktır. "English Pointer" olarak da adlandırılan bu tür çok yönlüdür. Kuş avlarında da tavşan avlarında da yeteneklerini eşit oranda sergileyebilir. Enerjiktir, eğlencelidir, aile üyelerine karşı da çok sadıktır. Apartman hayatı için uygun olmadıkları bilinir, onların enerjilerini atabilmeleri için geniş bahçelere ya da geniş alanlara ihtiyacı vardır. Sıcak havalara karşı dayanıklı olurlar ancak soğuk iklimler onlara göre değildir. Çocuklarla da diğer köpeklerle de yabancılarla da çok iyi anlaşırlar. Sevgi doludurlar ve ailelerinin yanından ayrılmayı istemezler. Yalnız kalmaya tahammül edemezler ve uzun süre tek başlarına kalırlarsa depresif haller sergileyebilirler. İz sürme yetenekleri çok gelişmiş olan bu tür parlak zekasıyla dikkat çeker. Çok kolay eğitilebilir ve sahiplerini mutlu edecek her davranışı hızla benimseyebilir. Oyun oynamaya da bayılırlar ve gün içerisinde yoğun egzersizlere ihtiyaç duyarlar. Tam anlamıyla eğitilmedikleri takdirde tasmasız gezdirilmemeleri önerilir, dikkatlerini çeken bir koku onların çok uzaklara gitmesine neden olabilir.

Pointer Kaç Kilo Olmalı?

Güçlü bir ırktır, ağırlıkları 20 – 30 kilogram aralığında olur. Dişilerin boy uzunluğu 54 – 60, erkeklerinki ise 55- 62 santimetre dolaylarındadır. Orta büyüklükte olurlar ve kilo alma potansiyelleri de ortalama düzeydedir.

Pointer Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi İngiltere’dir. Geçmişlerinin ne kadar eskiye dayandığı tartışmalı bir konudur. Kimilerine göre 1650 yıllarında ortaya çıkmışlardır, kimilerine göre 1500’lü yıllardan günümüze varlıklarını sürdürmüşlerdir. 1876 yılında Amerika’ya ithal edilmişlerdir ve o zamandan itibaren de popülerliklerini arttırmışlardır. Uzun ve ince bacakları ile çok hızlı koşabilen, muhteşem bir koku alma yeteneğine sahip olan bu ırk günümüzde hak ettiği değeri görmektedir.

Pointer Kaç Tane Yavru Doğurur?

Pointer cinsi dişilerin bir doğumda maksimum 8 yavru doğurdukları bilinir. Bu oran maksimum orandır, daha fazla sayıda yavru dünyaya gelirse; ki gelebilir, yavruların yaşama şansı düşük olur.

Pointer Çok Tüy Döker mi?

Yıl boyunca orta seviyede tüy dökerler. Kısa ve sık tüyleri minimal ölçüde bakım gerektirir. Haftada bir kez yumuşak fırçayla taranmalıdırlar. Kulakları düzenli olarak temizlenmeli ve özellikle dışarıda yeterince egzersiz yapmıyorlarsa uzayan tırnakları törpülenmelidir.

Pointer Kaç Saat Uyur?

Aktif bir yaşam sürmek isteyen Pointer cinsi köpeklerin uykuyla araları çok yoktur. Gün içerisinde 10 – 12 saatlik bir uyku ihtiyaçlarını karşılamak için yeterlidir.

Pointer Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Dost canlısı, yumuşak başlı, tetikte ve çok akıllıdırlar. Hem evde hem de dış ortamda eğitilebilirler. Eğitim süreçlerine erken dönemde başlanması gerekir. Hassas yapıları göz önünde bulundurulmalı ve eğitimleri sırasında sert tavırlardan kaçınılmalıdır.

Pointer Nasıl Beslenmeli?

Tiroit, alerji ve kalça displazisi gibi hastalıklara genetik olarak yatkın olurlar. Beslenme gereksinimleri yüksek kalitede kuru mamalar ile karşılanabilir. Sitemiz üzerinden orta ırk köpeklere özel ürünlerin içeriklerini ve haklarında yapılan yorumları inceleyerek onun için en doğru tercihleri yapabilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Pointer Yorumları

Diğer Adları

English Pointer


Renkleri

Kırmızımsı kahverengi; limon sarısı; siyah; turuncu; bu renklerin herhangi birisiyle baskın beyaz veya beyazla karışık


Çıkış Yeri

İngiltere


Çıkış Tarihi

1600'ler


Familya

Av köpeği, avı işaret eden köpek


Orjinal İşlevi

Avı işaret etme


Günümüzdeki İşlevi

Avı işaret etme, avı işaret etme yarışmaları, arkadaş


Ortalama Ömrü

12-15 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

25-34/20-29 kg


Boy (Erkek/Dişi)

64-71/58-66 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Pointer sahiplenmek istiyorsanız, Pointer sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Pointer dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

yaprakonur kullanıcısının #48848 peti
mervecavdar10 kullanıcısının #2668 peti
onurdemirci123 kullanıcısının #11636 peti
Nrmnd kullanıcısının #38359 peti
cigdeman kullanıcısının #5968 peti
Svgsuer kullanıcısının #23707 peti
Cengooo kullanıcısının #35877 peti
MayloDogy kullanıcısının #58202 peti
mertdlbr kullanıcısının #1346 peti
muratgencer kullanıcısının #1829 peti
berkrefik kullanıcısının #2666 peti
selimica kullanıcısının #3998 peti