Eskişehirde Sağlıklı Hayvanları Olan Bir Petshop?

Larmi

Merhaba bu gün 1 hafta önce barınaktan aldığım miniğime veda ettim evdeki herkes çok üzüldü ama her şeyi yapmamıza rağmen kurtulamadı çok üzücü bir durum.. Babamın ve benim ilk hayvanımdı o... biz ayrı sevmiştik onu şimdi ise bizimle ayrılmasının ardından başka bir miniği aileye sokmak istiyoruz ama barınak .. sokak gerçekten yıprandım pet shopdan sağlıklı bir kedi almak istiyorum bana yardım edebilir misiniz? Eakişehirde oturanlar yada kedisini eskişehirden alanlar... cevaplarınızı bekliyorum..

16 CEVAP

Anonymus552223

Petshoplarin ne kadar acimasiz ve sagliksiz oldugunu ise heryerden arastirabilirsiniz o kisim ayri bir konu.

Catloveerr

Sahiplendirme sayfalarına bakın çevre illerden nakil de yapılabiliyor yuvaya ihtiyacı olan çok hayvan var. Mesela gözleri görmeyen ya da tek patisi olmayan kediler olabiliyor. Veteriner kontrolünden geçmiş, kısırlaştırılmış kediler var mesela. Yetişkin kedi alışamaz, yavru sevmek istiyorum gibi de düşünmeyin bence. Yetişkin kedilerin karakteri oturmuş oluyor, hem fazla masrafları olmuyor hem yaramazlık yapmıyorlar. Ve yavru kediler kadar yuvaya ihtiyaçları var. Bunları yavru kedileri sahiplenmeyin demek için yazmadım yetişkin kedi sahiplenmek istemeyenler olabiliyor o yüzden yazdım :). İnstagramda @kesmeseker diye bir hesap var bir sürü pansiyonda kalan hiç yuvası olmamış kediler var. Mesela bir yavru vardı doğduğundan beri kafesteymiş çok üzüldüm. Görme engelli bir kedi de sahiplenebilirsiniz çok güzel bir şey normal kediden hiçbir farkı yok koşuyor, oynuyor.

catloveerr'a katılıyorum. yetişkin kedi harika bir şey. 2 yaşında sahiplendim şu an 4.5 yaşında. minik bir bebek gibi seviyorum.
sorunuza gelince, evet barınaktaki hayvanlarda böyle sorunlar olabiliyor. çok fazla bulaşıcı hastalığa maruz kalıyorlar. söylendiği gibi, öncesinde kapsamlı bir veteriner kontrolünden geçirebilirsiniz. sorun çıksa bile tedavisi petshoptan alınan hayvanın ücretinden daha az tutar. hem de bir canlıyı kurtarmış olursunuz.
sahiplendirme ilanları bir seçenek. ya da çevrenizde doğuran kedisi olan tanıdıklar birer seçenek.
başınız sağolsun.

sutlacsmom

Petshopların barınaklardan tek farkı para ile satmaları hayvanlara bakım yine yok. Bir sürü insan ücretsiz ve mecburi olarak sahiplendirme yapıyor lütfen onlarada bakın

Emrondre

Bende Eskişehirliyim ben kızımı sahiplendirme sitelerinden sahiplendim sizde bakın derim Eskişehir hayvan sahiplendirme ve eskişehir patileri hem face hem instagram hesapları var , inanın okadar çok sahiplenecek hayvan varki , birinin hayatını kurtarmış olursunuz , satın alacağınıza bu sitelerden bir canlıya sahip çıkmanız ben kızımı burda gördüm ve iyiki görmüşüm sizde öyle yapın satın almayın sahiplenin

Anonymus552223

Basiniz sagolsum. Evde dogurmus kedilerin yavrularindan da sahiplenebilirsiniz. Ama bir kac ay beklerseniz cok daha fazla sahiplendirme ilani olacak. Şuan kedilerin yavrulama mevsimi degil. Annesiz kalmis nice cok saglikli hayvanlar olacak, hayvanseverler bunlari sahiplendirmeye calisacak. Bizim sokakta kedi bodruma yavrulamisti ornegin hepsini eve alip sonra sahiplendirmistim, ve masallahlari var burunlari bile akmadi hic hala takip ediyorum. Tekirler cok saglam olur ama barinaklarin kosullari cok cok kotu oldugu icin hayvanlar oradan hastalik kapiyor. Petshoplarin da cok saglikli olacagini dusunmeyin.

ZehraBulutt

Çok hayvanın birarada yaşadığı yerde hastalık çok olur. Sahiplenmeden önce veteriner kontrolünden geçirebilirsiniz tekrar üzülmemek adına. Bir de kedinizin ölüm sebebi neydi? Bulaşıcı bir şeyse bir süre beklemelisiniz yeni bir kedi sahiplenmeden önce.

LadyAndCat

Başınız sağ olsun.
Lütfen para verip almayın çünkü sokakta sahipsiz kedi dolu büyüklü küçüklü. Onlar bu kış günü üşüyor, aç ve susuz kalıyorlar. Arabalar bize ezerse, ya bazı insanlar bizi kovalarsa diye tüm ömürlerini stres içinde hayatta kalma mücadelesi içinde geçiriyorlar. Yavru da aynı yetişkin de aynı. Hiç fark etmiyor inanın. Sadece sıcak bir yuva için sokakta canını vermeye hazır kedi dolu. Yuvanızı açın birine. Göreceksiniz eve ve size alışıp mükemmel bir koca bebek olacak.

Cansumuezza

Göruldugu uzere son yorumda yine mantık dolu örneklerle karşı karşıya kalıyoruz arkadaşlar kelimelerin tükendiği yer :))

Cansumuezza

Petsoptaki hayvanların tek farkı size satana kadar hastalıklarını gizlemeleri orasida modern görünümlü üretimhane barınaktan farkı yok.

Nerden alırsanız alın olacağı varsa olur benim iki kedimde sokaktan ikiside çok fazla şey atlattı. Cins kedisi olan tanıdıklarım var dediğim gibi hastalanacagi varsa hastalaniyorlar

BalliBadem

Evinde bakanlar var kedisi evde doğurmuş yada o tarz alırsanız sorun olmaz cins kediler hastalığa daha meilli ama illa cins derseniz instagramda evde üretim yapanlardan öneririm

Alsimist

Cins bile arıyorsanız onu da sayfalardan bulmanız mümkün ,,onca haber bekleyen pati dostu varken petshop tan alma düşüncesi çok üzücü . Petshopa para harcayacaksanız ,,onun yerine sahipleneceğiniz kedinin masraflarını çok rahat karşılardınız.. Kaldı ki petshoplara yönelen sayısı arttıkça orada kafeslere tıkıştırılan canların sayısı da artmakta 'nasıl olsa alınıyor ' düşüncesiyle .. inanın sahiplendirme sayfalarını araştırsanız sizin de içiniz rahat etmeyecektir, petshop düşüncesinden vazgececeksinizdir

bskkrky

Başınız sağolsun çok üzüldüm. Ama ne sebepten vefat etti kediniz. Eğer bulaşıcı bir hastalıksa sebep gençlik, fib, fiv vs.. veterinerler bir süre başka bir hayvan sahiplenmemeyi öneriyor

sarmanbirkedi

Bence sağlıklı olsun diye petshoptan almak istemeniz bahane gibi duruyor belli ki cins almak istiyorsunuz.Sokakta sapasağlam olan yüzlerce tekir var