Kedim Üstüme İşedi

uveysuveys

merhabalar kısır olmayan 1 yaşında erkek van kedim var, bugün her zamanki gibi mutfaktaki koltukta oturmuş internette geziniyordum kedim de koltuğun üstünde dolaşıp duruyordu akşam yemeğinden beri koltuğun üst kısmını koklayıp duruyordu zaten birden geldi sırtıma işedi bugün zaten odama da işemişti kontrolden çıktı iyice bu hafta evin nerdeyse her odasına işedi tuvaletini çok temiz tutuyorum özellikle rahatsız olmasın diye silika kum kullanıyorum eskiden asla çişini eve yapmazdı son iki üç aydır sürekli etrafa işiyor kısırlaştırsak geçer mi sizce

15 CEVAP

Ozge00

Erkek kedilerde ameliyat disilere gore cok daha kolay. Endiselenmenizi gerektirecek bir sey yok yani. Iyi bir veteriner bulmak lazim tabi.

Ozge00

Kisirlastirma tek cozum yoksa daha defalarca iser. Kokusu da agir ve ev igrenc kokuyor. Isedigi yerleri koku gidene kadar yikayip temizleyin. Evi isaretliyor suam hatta jackson galaxy'de gordum kedi hep etrafi isaretlemis ama belli olmuyor ciplak gozle bakilinca,mor veya mavi isikla bakiyordu sanirim.

Gelyahron

İşemek kısmını anlamadım. İdrar mi püskürtüyor yoksa kumuna idrar yapar gibi mi yapıyor?

Nurls

Kızgınlıktan olabilir

Gelyahron

Aşağıda başka bir arkadaş benzer başlık açmış. Dediğiniz isemeyi ayakta mi yapıyor kuyruğunu titreterek yoksa oturarak mi yapıyor?

Gelyahron

Kısırlaştırma vakti gelmiş :) kendi bölgesini belirliyor öyle yaparak. İyi bir veteriner bulmanızı öneririm

Gelyahron

Evet morötesi ışık yardımı ile daha başka nerelere koku püskürttüğünü görebilirsiniz

uveysuveys

kısırlaştırmanın riski var mıdır sonraki dönemde bakımı zor olur mu sağlığına herhangi olumlu veya olumsuz etkileri nelerdir nette çok monoton ve basmakalıp cümleler gördüm sadece sizlerin deneyimleriniz varsa öğrenmek isterim

Gelyahron

Olumlu ve olumsuz yanları var tabi. Olmulu yanları evin alakasız yerlerine idrar püskürtmez. Prostat hastalıkları azalır. Kediniz daha sakin bir hayat yaşar. Olumsuz yanları hormonal dengesizlikler, kilo alma. Kedinize büyük bir iyilik edersiniz kısırlaştırma yaparak

Ozge00

Kilo da halledilebilir bir sey. Ogun ogun verebilirsiniz, sık sık oyun oynatarak hareket etmesini saglarsiniz yani ameliyat daha iyi bir secim olur

Gul36

Kısırlaştırmanız gerek. Hayvanı hem fiziksel hem zihinsel açıdan rahatlatmış olursunuz. Erkek kedilerin operasyon sonrası süreci daha kolay oluyor. Ayrıca her kedi kısırlaşınca kilo almaz. O yüzden fazla düşünmeyin ve iyi bir veteriner bulup en kısa zamanda operasyonu yaptırın.

Bir de silika kum kullanmayın lütfen, kanserojen madde içeriyor. Hem kediler hem insanlar için zararlı. Topaklaşabilen pellet kumlardan alıp kum kabını da havadar bir yere koyarsanız fazlasıyla rahat edersiniz.

introvert

Zaman kaybetmeden kısırlaştırmanızı öneririm. Kısırlaştırma sonrası hormonal bir ihtiyacı kalmadığı için koku bırakmazlar ama bu davranışı alışkanlık haline getirirse devam da edebilir, o yüzden en kısa zamanda kısırlaştırılması çok önemli. Kısırlaştırmanın kedi için olumsuz bir etkisini göremiyorum, tam tersi rahatlaması açısından çok yarar sağlayacaktır.

uveysuveys

açıkçası bilemiyorum çünkü sırtıma yaptı her ne yaptıysa

uveysuveys

şuan öğrendim koku püskürtmüş annem öyle dedi ayaktaymış çünkü

uveysuveys

cevaplar için teşekkürler ama annem kontrolden çıktı ya sahiplendirirsin ya da sokağa atarım diyor. Sahiplendirme ilanı zaten profilimde mevcut eğer sahiplenmek isteyecek birileri varsa çevrenizde benimle iletişimi geçmelerini sağlar mısınız?