Kedim Dışarı Çıkmak İstiyor

kedimedisever

Sokaktan kedi sahiplendim 3,5 aylık iken. Şuan 5,5 aylık. 2 aydır bakıyorum. Geldiği günden beri dışarı çıkmak istiyor sürekli kapıda miyavlıyor. Kapının açıldığını duyduğu an dışarı fırlıyor. Kaç kere bina içinde yakaladım. Camdaki tellere tırmanıp miyavlıyor. Hiçbir sağlık sorunu yok. İnsanlara da çok alışkın bir kedi ama evde tutamıyoruz ne yapmam lazım? Gece falan da sürekli çıkmak için miyavlıyor. Artık ailem sokağa sal sokak hayvanı bu dedi. Ama salamam çünkü sokakta yaşayamaz bi sineği dahi avlayamıyor. Ne yapmam lazım?

14 CEVAP

Qqwq

Hayvan evde sıkılıyor onu evde tutacak oyunvak vb seyler al zaten yavruymuş oyun istiyor

kedimedisever

Sürekli oynatıyoruz bir sürü de oyuncağı var ama tam oyun sırasında mesela aklına gelşyor ve kapıya gidip miyavlıyor

Qqwq

İşe/okula gidiyorsanız da sıkılabilir giderken ailenize verwbilirsiniz eğer gidiyorsanız

kedimedisever

Ailemle beraber yaşıyorum

kedimedisever

Ailemle beraber yaşıyorum

kedimedisever

Ailemle beraber yaşıyorum

Zeynepulku

Çok küçükken sahiplenmissiniz o yüzden dışarı alışık olduğunu hic zannetmiyorum. bence asla dışarı çıkarmayın çalıştıkça daha çok ister. Dışarı çıkmaz istediği zamanlar ödül maması ile yanınıza çağırıp sevin daha çok oyun oynayın. Birde daha küçük yanina başka bir kedi alsaniz daha iyi olur eğer maddi manevi yetebileceğinizi dusunuyorsani

kedimedisever

Başka bir kediye ailem izin vermez. Zamanla düzelir mi bu durum

Zeynepulku

Ve kısırlaştırın kisirlastirinca eve bağlılıkları artıyor bence. Vet hekiminize danışarak ne zaman kısırlaştırmaniz gerektiğini ogrenebilirsiniz

kedimedisever

Veterinerimiz 1 yaşında kısırlaştıralım dedi şuan 5,5 aylık

gayelise

Benim kedim de bir bucuk yaşında 1 ay olacak neredeyse kisirlastirali o günden beri hiç dışarı çıkarmadık apartmanda yasiyoruz çünkü zor oluyor eve girmek istediğinde çocuklar olduğu için dışarda hep korkuyor gelemiyor zar zor giriyor evde zaten bir kedimiz daha var yavru onunla oynuyor hep kisirlastigi günden beri dışarı çıkmadı ama arada bir kapıya geçip bağırıyor sürekli değil ama yinede kapıda bağırdığı oluyor sizce bu durum geçer mi canının sıkılmadigina eminim çünkü ya diğer yavruyla oynuyor ya da benimle bu davranışı geçer mi acaba ?

Ayben02

Benim de iki kedim var sokaktan sahiplendim.Evimiz birinci kat olduğu için dışarı gidip gelmeyi seviyorlar .Şu an 2 yaşındalar ama bir tanesi 10 aylıkken kızgınlığı girdi ve evden kaçtı 4 gün kayıptı. Geldiğinde sokak kedilerinden parazit kapmıştı ve arka ayakları tutmuyordu. 1 hafta tedavi uyguladık sonra ayağı 3 kere ödem tuttuktan sonra veteriner kısırlaştırmayı önerdi ve kısırlaştırdık şu an yine dışarı çıkıyor ama eskisi kadar değil .Diğer kedim de bir kaç ay önce kızgınlıktaydı ve oda kaçtı.8gün kayıptı. O da geldiğinde bacağında iki içte iki dışta olmak üzere 4 delik vardı .Tedavisi yapılırken onu da kısırlaştırdık.ve veteriner dediki çok dışarı bırakma yani kısırlaştırmanın faydası oluyor ama yinede seviyorsa çıkmak istiyor. arada bir göğüs tasmasıyla parka falan götürebilirsin.

suddeez

Dışarıya sakın çıkarmayın iyice alışır daha kötü olur

Linsenpai

Çıkarmayın dışarı