3Ay Kadar Önce Sokaktan Sahiplendim Yetişkin Kedi 1Haftada 3 Kere Oksurdu Neden Olabilr

Reyaura

Geldigi gunden beri sesi kisik ama gayet saglikli tuyleri parlak dokulmuyor fazla istahi yerinde atesi yok . 1haftada 3 kere oksurdugunu gordum sokaktan eve getirdigimdede kisikti sesi. Yarin karma asi vurdurcam bi sorun olur mu ? Yetiskin kedi asi gecmisini bilmiyorum karma 1 karma 2 mi yapmaliyim ? 5aylik ledimin asilari tam bi hastaligi varsa bulasir mi ?

1 CEVAP

ursaminor

Veterinere öksürdüğünü söyleyin, ciğerlerini steteskopla dinler. Eğer hırıltı varsa ona göre bir yol çizer size. Karma aşı zaten her sene yaptırılan bir aşı olduğundan ve ilk sahibi yaptırmışsa bile (ilk aşılardan olduğu için) küçükken yaptırmış olması gerektiğinden bir sorun olmaz. Veterineriniz sizi yönlendirir aşı konusunda.
Aşısını yaptırmış olduğunuz hastalık kedinize bulaşmaz.