Nasıl Şurup İçirebilirim Acil Yardım

Sutunannesi

Arkadaşlar kedime flagly adlı şurup vermem gerek ama ilk tecrübem ve çok agresif bir kedim var tecrübesi olan arkadaşlar lütfen bu konuda bana alternatif kolay uygulayabileceğim şeyler önerebilirler mi lütfen

17 CEVAP

Feronia

Yaş mamaya ekleyin. Yaş mama kuru mamaya göre miktar olarak daha fazla verildiği için daha iyi gizleyecektir.

zeynepgurgen

Süt'ü bilenler biliyor. Bu yüzden şırınga ile vermesi mümkün değil maalesef. Mamayı da yemez gibi bir şey yok. Bugüne kadar ilacını mamanın içinde verdiğim hiçbir hayvan mamayı reddetmedi.

zeynepgurgen

Bahsi geçen kediciğin geçmişini bilmediğiniz için bu yorumlarınızı normal karşılıyorum. Zira şurup için veterinere gidilmez. :)

Flagly'i siringasiz cok cok cok zor verirsiniz cunku tadi hic iyi degil kedi direk tukuruyor tek seceneginiz var siringayla agzinin kenarindan vermek.flagly ishali pat diye keser zaten duzenli kullanirsanizda bagirsaktaki zararli bakterileri ortadan kaldirip ishalin iyilesmesini saglar.

Sutunannesi

15 dakikalık bir çabalama süreciyle 1,5ml vermeyi başardım. Ama tabi sorarsanız 0,5ml tükürdü. tek seferde veremedim çünkü bir anda şok oldu tırmalayıp kaçtı daha sonra da beni görünce aynı şekilde deli gibi Koşturdu. 3 seferde tamamen verdim hepsini. Ama böyle çok zor gerçekten 10 gün kullanacakmışız ama nasıl olacak böyle hiç bilmiyorum. Beni gördüğü anda kaçıyor yolunu değiştiriyor. 10 gün süreç içerisinde onun baya korkulu kabusu olacak gibiyim. Ama başardım. Bunun için mutluyum. 3 seferde de olsa içti sonuçta. Ensesinden tuttum hepsinde dişinin kenarından bastım. Hepinize çok çok teşekkür ederim. Eğer süt yarın içmezse anladığı için dediğiniz gibi yaş mamaya dökmek iyi fikir. Hepinize tekrardan önerileriniz için teşekkür ederim. Sütün kanlı ishali inşallah geçecek

zeynepgurgen

Konu Süt olunca şırıngayla verin diyemiyorum tabi. Ben hep yaş mamasının içine koyup karıştırıp veriyordum.

Hbozkurt89

Sizin için Önerim şırınga 2.3 saniyeni almaz mamaya falan karıştırma benim sana tercihim mamayıda yemez bunu bilin ama şırınga ile verirkende ağzına şurubu basınca ağzını sıksıkı tutun ki kafasını dik tutum kafasını öne egmesine izin vermeyin

Hbozkurt89

O zaman size bol şans veterinerede götürsen şırınga ile verecek emin ol

sebii

Şırıngaya surubu çekin, ağzını aniden açıp sıkın o şekilde iciyorlar ama çabuk olmanız gerekli. Benim kedim de çok agresif ama bu şekilde içirebiliyorum anca

Uyurken agzini açın yan azı dişlerinin ordaki açıklıktan verin uyanır hemen ama yinede gider bence

Mideye

SelinTuksal

Parmağımı şuruba biraz dokundurup patilerine bacaklarına sürüyotum.

Evet olur kedi gelmek istemez.ilaci verdikten sonra onu sevin ve odul verin bu durumda daha sakin olur ve size yaklasir.

Mariana

Dreamies benim kedim severek yedi paketi görünce çıldırıyordu :) herhangi bir kötü etkisi yoktu olmadı yani

SelinTuksal

Ben bizimkilerin üstüne sürüyorum immunex i veya balık yağını