Kedim Neden Odama Çişini Yapıyor?

evrimolmezz

Kedim 1.5 aylık kum alışkanlığı var. Evime geleli 5 gün oldu ilk günler hep kumuna yaptı tuvaletini. Ama son iki gündür falan sadece çişini surekli gelip odama yapıyor. Önce cam kenarına yapmıştı sonra çantamın üstüne. Kızıyorum ama devam ediyor bugün de yatağıma yaptı ilk kez. Sebebi ne olabilir normalde kum alışkanlığı var eski sahibinin evinde hiç yere yapmazmış. Çok iyi bakıyorum eve de alıştı ama inat gibi çişini odaya yapiyo.

5 CEVAP

Bilgos

odanı işaretliyor olabilir

Bilgos

odanı işaretliyor olabilir

Bilgos

kediler de vahşi kediler gibi alanlarını işaretlerler

onuralpaslan

  1. kumu pis ise işemiş veya kıskanmış olabilir benimki öyle yaptı gözümden kaçmıştı o gün daha dikkat ediyorum 2) kızarken ses tonuna dikkat et fazla bağırma kızma sorun yaratabilir pet inizde 3) pet iniz erkek ise kızgınlık dönemindeyse işaret bırakıyor olabilir ilk önce işediği alana sirke döktüm 30-1 saat cam açık havalandımı kurudumu ney ise daha sonra karbon dökmüstüm galiba 30 dk bekledikten sonra süpürgeyle çekip temizlemiştim kokusu gitmişti koku gitmediyse ayna yere yapar bura benim tuvalet alanım diyerek

onuralpaslan

pet iniz kendisi 1.5 aylık ise (eve geliş değil ) daha küçük tür ondan dolayıda olabilir unutadabilir yavru olduğu için veya tuvalet alanı uzak tır kasları tam gelişmediğinden kokuyu oraya bıraktığından yapıyor olabilir 1.5 aylık petin davranışsal sorunu olacağını zannetmiyorum ama bazı petlerdede olabiliyor