Kedim Heryere Çişini Yapıyor

Timewyrm

merhabalar kedim 1buçuk yaşında tekir kızgınlık dönemine girip çıkıyor bu ara kızgınlık döneminde değil fakat heryere çişini yapıyor 1buçuk yıldır benimle daha önce hiç böyle bişey yapmamıştı ve kusmasıda bu ara çoğaldı acaba neden olabilir

6 CEVAP

Timewyrm

dişi

Çiş yapmasinin sebebi kendine bölge secmesi yuzunden olabilir

tika_waylan

Erkek kediler yapar diue biliyordum sasırdım bence veterinerinize danısın baska bir problemi vardır belki. Kızgınlık dönemimde eve işeyen dişi kedi ben görmediö ama tabi eksik biliyor olabilirim.

Kedi spreyleri var işaretledigi bölgeleri iyice yikadiktan sonra o bölgelere bu spreylerden sıkıp onu uzak tutabilirsiniz. Ve bence daha fazla geç kalmadan kısırlaştırın.

Duman14

O bölgeleri sirkeyle yıkayın

Findikzeynep

Sadece erkek kedilerde bölgesini seçmek için oraya çişini yapar
Fişilerde ise bunu şöyle önleyebilirsiniz:
Onun tuvaleti için biryer seçin oraya onu alıştırın:Onu oraya yatım saatte bir götürüp koklatin (oraya kum koymanız gerekecektir)
Kedi kumlarından alabilirsiniz.bu şekilde tuvaletini kuma yapmasını sağlayabilirsiniz.