Tuy Dokumu Nasil Engellenir

tomrishatun

Kedimin tuy dokmesini engelleyecek kolaylastirici bir sey var mi

4 CEVAP

beautifulcat

İyi kalite tahılsız/az tahıllı balıklı mama.
Düzenli (her gün) tarama
İyi bir tarak (furminator vb)
Haftada 1 emilimi güzel bir balık yağı (New Life) kapsülü kırın ve verin.
Bol su tüketimini destekleyebilirsiniz, su azlığı da tüy dökümü yapar.
Sarımsaklı maya tableti tüyler için :)
Ve tüyleri bolca döküldüğü için malt macun kullanmanızı tavsiye ederim yoksa tüy kusabilir .
Hepsini veterinere danışın tabii belki kullanmaması gereken bir durum (alerji vs) vardır.
Ama sarımsaklı maya tableti ciddi etki yapıyor, Biopet Active marka olanı kullandık

Lynda

Yalnızca tarayabilirsin , daha az tüy döker. Kendi kıyafetlerin de için de tüy toplayıcı alabilirsin.

BihterMerve

Vetoskin diye bir vitamin var, veterinerlerde satılıyor ve tüyler için oldukça etkili bir vitamin. Ayrıca her gün tarayarak en aza indirebilirsiniz

Stars75

Engellemeyi bilmiyorum ama . 3 aydir camasir kurutma makinasi kullaniyorum. Camasirlardaki tuyleri topluyor camasirlar tetemiz cikiyor. Bunu tavsiye edebilirim. Birde kilim vs. Kullanirsaniz yikayip kurutma makinesinde kurutma sansiniz var bir nebze tuyleri azaltiyor. Birde halilari girgirlayinca yada hali fircasiyla fircalayinca tuyler cok guzel toplaniyor. Kolay gelsin