Kısırlaştırma Yapılmalı Mı?

irtzirt

Merhaba
Yaklaşık bir buçuk sene önce sokaktan sahiplendiğimiz diş bir köpeğimiz var. 3-4 yaşlarında olduğunu düşünüyoruz. Henüz kısırlaştırılmadı. kısırlaştırma işleminin sağlığı açısından gerekli olup olmamasının yanı sıra psikolojisinin nasıl etkileneceğini kestiremiyoruz. İnanılmaz korkak bir köpek bu nedenle kendini korumak için sürekli saldırgan bir tavır sergiliyor. Kısırlaştırma sonrasında olumlu ya da olumsuz nasıl etkileniriz yorum yaparsanız sevinirim.

1 CEVAP

Duman14

Genellikle sokak köpeklerinin çok yavruları olur kendinizi ve o yavruları riske atmayın ve kısırlaştırın bakarsınız 6-7 yavru olur sahiplendiremezsseniz sorun bence kısırlaştırın biraz zor olcak ama o süreci atlatabilrsiniz diye düşünüyorum