Arka Bahçede Yeni Doğmuş Kedi Var Yardım Eder Misiniz

burakcaglar

Merhaba arkabahçemde yavru var fakat arka bahçeye geçiş yapamıyorum kapı her hangi bir şey yok etrafı apartmanlar ile kapalı büyükçe bir arsa anca çok ilerden dolanmam gerekiyor fakat çöplük gibi orada 2 dişi 1 erkek kedi vardı camdan sürekli mama vs atıp besliyordum bugün ses geldi yavru kediymiş ona bakabilmek için nasıl bir yardım yapabilirim dilerseniz fotoğrafı atabilirim arazi çöplerden vs dolayı kedi çıkamıyor yerinden anne kedi güzel bir yere yuva yapmış etrafı vs kapalı ama su içemez ve aşağı inemediğim için kaptan atamam yoğurt kovasına ip bağlayıp su vereyim diye düşündüm bu sefer de camın altına gelemez kedi camdan nasıl bakabilirim ?

13 CEVAP

patili

bir merdiven yok mu kullanıp çıkabileceğiniz ve yavru kedi çok küçükse orada anne kedi yokken erkek kediler onu öldürebilir. sahiplenme durumunuz varsa sahiplenin lütfen orada bırakmayın. yavru kedi yogurt kovasının içine düşüp suda bogulabilir yogurt kovası çare olmaz. büyüklüğü ne kadar? kaç aylık gibi acaba? tek çare dolanmanız bu fedakarlıgı yapabilirsiniz yanınıza bi arkadaşınızı alın. ya da merdivenle inip çıkmak mümkünse bir tahta merdiven yardımıyla geçiş yapabilrsiniz. en mantıklısı dolanarak gidip yavruya çare olmak.

patili

yeni doğan bebek öncelikle çevredeki erkek kedilerden korunaklı bir yere annesiyle birlikte alınmalı. annesi de yavrusunun yerini bilmeli ki onu emzirebilsin. ama annesi tarafından terkedilmiş bir bebek kediyi evinizdeki erkek kediden de korumanız aynı odaya asla koymamanız lazım. yavru bebek için detaylı bilgi veririm tabi. ilk olarak bir şırınga edinin ve marketten bebelac yeni doğan bebek süt tozları var. onalrdan 1 paket alın ve ılık suyla karıştırp iğnesi çıkarılmış şırıngsyla 2 saatte bir yedirin. dışarıda diğer kediler onu bogarak öldürmeden yetişirsiniz inş :( keşke bugün alsaydınız. bu dediklerimi aldıktan sonra iş onu sıcak tutmak anne sıcaklıgını aratmamak lazım. şubat ve mart ayının en üzücü yanı, nisan ve mayıs aylarında bir sürü bebeğin dünyaya gelmesi ve annelerinin de bebeklerin de sağlıkları konusunda iş bizlere düşüyor malesef. sorularınız olursa yine yanıtlarım. ama sabah ilk iş bebeğin yanına gidin.

burakcaglar

Tamamdır zaten yavruyu gördüğümden beri fazladan atıyorum önceden hemen öğünlük atardım şimdi fazladan fazladan atıyorum sürekli yavrunun yanında ben pisi pisi deyince kafayı çıkartıyor yuvasından bakıyor elimde bir şey varsa koşa koşa geliyor camın altına ayrıca belediyeye dilekçe gönderdim orayı temizlesinler diye daha rahat girip çıkarım

patili

ilginiz için gerçekten çok mutlu oldum. çok şükür ki böyle sorumluluk sahibi insanlar var. inşallah anne de yavrusu da saglıkla yaşarlar..

patili

annesinin onu terkedip etmediğinden emin olun ve sonra sahiplenin rica ediyorum.

burakcaglar

size teşekkür ediyorum malesef 2. kat ama gidip demir korkuluk koymuşlar daha elimiz kadar çok küçük almayı düşşündüm ama anne sütü gerekli olduğu için geri çekinmiştim yarın gündüz olsun gidebilirsem inşallah gidip alıcam ufaklığı o zaman ama diğer 2 kedide hafif bir şişlik var 1 tanesi doğurmuş olabilir sadece sizden ufak bir yavru kedi bakımı hakkında bilgi isteyebilir miyim ilk defa kedi besliyorum 1 yaşındayken tanıdığımızdan aldım evdeki kedim erkek çok uysal ve sakin hiç saldırmasını görmedim o bir şey yapabilir mi sizce yanına alınca

burakcaglar

Şimdi aşırı karanlık siz dedikten sonra baktım annesi hala duruyor başında alsam bir şey olur mu bilgi için teşekkür ederim

patili

annesi başındaysa almayın tabi ki. emziriyor mu kontrol edin sadece gidip bakın sağlık durumları nasıl. öyle bir ortamda nasıl büyücek yavru

burakcaglar

bugün gittim kontrol ettim annesi yanında emziriyor mu bilmiyorum ama sürekli yanında duruyor tüyleri vs çıkmış ama hala küçücük annesinden emdiği sütü içince suya ihtiyaç duyar mı sizce yada nasıl verebilirim suyu her gün oraya gitmem sıkıntı aşırı pis bir yer bende biraz titizim başka alternatif yok bugün yoğurt kovası ile su verdim annesi içti yavru o bölgeden çıkamıyor daha zaten çıksada biraz yükseğe koydum suyu annesi ve diğer kedileri sürekli besliyordum yukarıdan ama işte yavru olunca şimdi daha bir önemle bakıyorum ama yukarıdan müdahale edebiliyorum sadece

patili

siz anneyi besleyin o zaman yiyecek atın ora
ya ki acıkıp yavrunun başından ayrılmak zorunda kalmasın. hmen erkek kediler gelip bogar çünkü. sürekli yiyecek atın anne kediye. o yesin. yumurta haşlayın makarna haşlayıp üatüne yumurta kırın pişrip atın vs. doyurun onu ki ayrılmasın.
yavru kedi ayrıca suya ihtiyaç duymaz. annesi onun karnını doyurur

burakcaglar

bende yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum tek temennim sağlıklı yaşamaları

burakcaglar

Tabi ki sizide bilgilendiririm

patili

bir gelişme olursa yine haberdar edin yazın.