Yaklaşık 1 Yaşında Dişı Kedim Var Ayda 1.5 Kilo Mama Tüketiyor

ibisaski

Sizce az mi yiyor biraz zayıf çünkü daha fazla versem de yemiyor zaten. Sizin kedileriniz ayda ne kadar mama yiyorlar :)

11 CEVAP

patili

ayda 1.5 kg mama normal. aylık olarak hesaplamaktansa günlük olarak kilosunun karşısında yazan mama miktarını yiyorsa hiçbir sorun yok demektir :)

cute_catTR

vallaha benim bir kedim vardı ayda tüketmeyi bırak günde 5 kg mama yiyordu mama yetişmiyor diye ev yemeği veriyoruk artık bizimle yaşamıyor ama :D

yasement

1 kilodan az biraz fazla yiyor sanirim. bizimki de fit. Ama fazlasini versem yer :) ben pakette yazan gunluk gramdan fazla vermiyorum yas mama veya ciger vs vereceksem azaltiyorum o miktari da hatta.

tika_waylan

1500/30=50 gram normal ben de 50 gram veriyorum ama tabi mamaya gore degisir Pro planda 50 Acana'dab40 veriyordum. Mamanin arkasindaki miktara gore olcup vermek en dogrusu her gun mutlaka olcerek veriyorum mamasini. Cok yemesi de iyi degik zaten kilolu olur zararli tabi yedigini yakan hareketli bir kediyse bilemem. Bir de yas mama verdiginiz gun kuru mama az vermelisiniz. Sirf kuru mamayla besleniyrosa normal ama siz gene mamanin arkasinda yazan gunluk beslenme degerine bakin

Ahmetemind

26 Günde yaklaşık 2 kilo yiyor.Kendi kilosu ve sağlığı yerinde.

hangi mamayı kullanıyorsunuz?

yasement

Olcu kabi ile mi veriyorsunuz? Oyleyse bi yanlislik olabilir. Bizim evde bi olcu kabi var 20 gram eksik olcuyor. petshoplardan olcu kabi isteyince ellerindeki kabi veriyorlar cunku. ama mama ile ayni marka olmayinca boyle hatalar cikabiliyor mutfak tartisi alinca anladim

ibisaski

Onu hiç düşünmemiştim Teşekkürler bilgi için :) eski mamamizin ölçü kabı ile olcuyordum

günlük 80-90gr mama tüketmesi için kedinizin baya iri bi kedi olması gerek.Günlük 50gr bence idealdir.Zaten fazlasını yemiyor demişsiniz.Demekki yetiyor bu miktar, endişe etmenize gerek yok diye düşünüyorum

ibisaski

Beni düşündüren nokta mama nin arkasında yazan değerlere göre az yemesi günlük ortalama 50 gram yiyor ama mama nin arkasında yazan günlük 80-90 gram

ibisaski

Profine kullanıyorum ondan sonra da britcare ye geçmeyi düşünüyorum