Kedim İç Parazit İçin Hap Aldıktan Sonra Dışkısında Parazit Çıktı.tekrar Veterinere Götürmeli Miyim?

sammiller

veteriner 15 gün sonra karma aşı için gün vermişti ama daha erkenden mi gitmeliyim? bu arada kedim 1 buçuk aylık ve ortalama 5 cm bir parazit çıkardı. 15 gün sonra mı gideyim yoksa acil bir durum mu var?

3 CEVAP

seda

Acil bir durum değil ilaç etki etmiş ve parazitler dökülüyor. Genelde iki kur parazit tedavisi yapılır ilk kullanımdan sonra 15 gün geçtikten sonra ikinci kur yapılır. Ama isterseniz yarın veterinerinizi arayıp sorun.

kedilikizzz

Gerek yok. Bende ilk yaptırdığımda parazit döktü kedim. Bu iyi bir şey. İçinde olanları döktü kurtuldu demek. Bidahaki parazit aşısına kadar tertemiz olacak götürmenize gerek yok.

seda

larvalar varsa 15 gün sonra canlanır bundan dolayı 15 gün sonra tekrar yapılır ondan sonra dediğiniz gibi tertemiz.