Kedi Almayı Düşunuyorum Temel Eşyalar

_Berat_

ılk önce selamlar, kedi sahipleneceğim bunun için temel eşyalar ve fiyatları uygun mama fazla pahalı olmasın ortalama bişeyler ne pahalı ne ucuz.yazarsanız sevinirim 🤗

48 CEVAP

beyzathemoc1

Maalesef size katılmıyorum bi hayvanın evde orta ya da düşük maaliyetle bakılması sokakta olmasından bin kat daha iyidir sokaktan kurtaracaksa sahiplenmeli

duman_cat_world

Bu dervirde ucuz bir şey mi kaldı ki ben olsam asla bir kedi sahiplenmem. Çünkü yaşam standartlarını düşürmekten korkuyorum. Eğer gerçekten iyi bakamayacaksanız sahiplenmeyin bence. Çunku her şeyin fiyatı günbegün artıyor. Ortalama dediğiniz mamalar bile yakında pahalı olacaklar.

CapKek

ilk basta olması gerekenler bunlar;

  • tuvalet,

  • kum,

  • iyi bir mama

  • ( mama ve su kabını evden kullanabılırsınız, cam, porselen, çelik elınızde uygun ne varsa olur)

  • aşılara gıtmek ıcın baks, yada sırt cantası (sizin butcenız neye uyarsa)

malt,vitamin tarak, vs vs bunlar ekstraya giriyor.

alfa_s

Sanabelle proplan şuan hemen hemen aynı fiyatlarda 🤷🏻‍♀️

beyzathemoc1

Sokakta kalsın daha mı iyi :D iyice aklınızı kaçırdınız herhalde ya ben gerçekten bir şey diyemiyorum Allah akıl fikir versin yazık

alfa_s

Siz aklınızı kaçırmışsınız gerçekten sokakta kalsın ve ölsün diyorsunuz resmen her yer araba yaşayabilecekleri bi alan yok ! Ve sizin mantığınızla zengin olan baksın diğerleri karışmasın yazık mantığınıza ! Bu mantıkla sokaklar kediden köpekten geçilmez çünkü sağlık file dışında saydığınız hiç bir şey gerekli olan şeyler değil ve ülkemizde çoğu kişi orta gelirli.

Veranifer

blue_hpood aylık 300 veremeyecekse hiç sahiplenmesin!!!!
Sokakda binlerce kedi köpek acı çekiyor ölüyor sakat kalıyor. Severek isteyerek elinden gelenin en iyisini verecek biri hayvan sahiplenince size neden dokunuyor anlamadım?Sırf herkes çok para kazanmıyor herkes lüks bir yaşam veremiyecek diye sokakta ölsün mü hayvanlar. Açlıktan ölmesindense ucuz mamayla beslenmesi, soğuktan donmasındansa sıcak bir evde olması en iyisi bunun tartışılacak yanı olduğunu düşünmüyorum. "ileride ciddi hastalıklarla karşılaşacak" evet ileride... Bir geleceği olacak. Sokaktaki kediler gibi 2 yaşına vurmadan ölüp gitmeyecek. "mama kabından para kısanın" herkesin maddiyatı yok kardeşim. Sen 30 liraya "kedi mama kabı" aldığında benim aldığım 1 liralık kap yapacağı işlevi değiştirmiyor. Senin maddiyatın var elinden gelen her şeyi kedine verebiliyorsun ne güzel. Biz de kendi maddiyatımızda "elimizden gelen" her şeyi veriyoruz. Sırf aynı paraya çıkmıyor diye kalkıp hayvanların dışarıda ölmesinin daha iyi olduğunu savunmak ne saçma.

duman_cat_world

Ben öğrenciyim, şu an bile zorlaniyorum maalesef.

_Berat_

Capkek,
iyi bir mama olarak mystic nasil ?

Warriorsans

Tuvalet kabını bence kesinlikle açık kap almayın kapalı boyutları küçük olmayan bir tuvalet alabilirsiniz. Kum olarak eaysyclean yada proline alabilirsiniz fiyat performans olarak iyiler. Tuvalet önü delikli paspaslar çok işe yarıyor ilk etapta temel bir ihtiyaç değil ama kumun eve dağılmasını büyük ölçüde azaltan ürünler. Box olarak şu kılasik 30 40 tl ye satılan boxlardan önermem çok dandik ve riskli oluyorlar, sitelerden kullanıcı yorumlarına bakarak güzel orta fiyatlı bir box alabilirsiniz. Astronot çanta da önermem kediler için sağlıksız ve konforsuz oluyor. Mama olarak mystic, obivan selection ve felicia markaları bence evde bakılan bir kedi için altına inilmemesi gereken markalar. Bu markalardan mystic ve obivan selection denedim memnun kaldım ama uzun süreli kullanmadım. Biraz daha iyi bir mama olarak sanabelle markasına bakabilirsiniz bence başarılı. Yaş mama olarak n&d ocean serisi benim en sevdiğim mamalardan. Konservesi 10 tl ye geliyor a m a z o n dan alabilirsiniz orada genelde daha uygun oluyor. Haftada 2 konserve mama bence genel olarak en ideali. Ayrıca biraz daha uygun fiyatlı olarak felicia markasının da konserveleri güzel. Eğer yavru kedi sahiplenecekseniz 6 aya kadar malt kullanımına gerek yok ama 6 aydan itibaren bir malt macun edinmeniz iyi olur. Gimcat, vetsplus, biofeline, zoovital gibi markaları tercih edebilirsiniz. Ödül maması illa almanız gerekmez ama ben kullanıyorum her gün 2 adet veriyorum sizde almak isterseniz gimcat, animonda, britcare sevdiğim markalar. Birde ödül sıvı mamaları oluyor me o markasında var bizimkiler deliriyor ondan da edinebilirsiniz 2 haftada 1 verebilirsiniz. Mama kabı bence almanıza gerek yok plastik olmayacak şekilde evdeki herhangi bir tabağı kullanabilirsiniz. Mama kabı alacaksanız da özellikle çelik almayı düşünüyorsanız kaliteli bir çelik olduğuna emin olmadan almayın. İç dış parazitini yaptırmayı ihmal etmeyin. Ayrıca pire için sürekli dış parazit yaptırmak yerine bir kedi pire tarağı edinip (8 tl gibi) pirelere karşı önlem alabilirsiniz.

beyzathemoc1

Türkiye şartlarında hangi insan fiple yardımsız savaşabilir ve kanser fip kötü bakmayla alakalı değil her hayvanda olabilecek şeyler çocuk yapmakla aynı mantık değil biri var olan bir can diğeri olmayan bir can sokakta tecavüze uğraması evde ucuz mama yemesinden iyi aynen bravo sizin gibiler yüzünden sokaklar bu halde işte

CapKek

Berat mystic te cok fazla ishal sorunu oldugu söylenıyor, her kedıye iyi gelmıyor, direk %90 kedilere ıyı gelen proplan yada royal canın almanızı önerırım, eğer bütçeniz de sorun yoksa, sanabelle. hills, acana, nd, orıjen önerebılırım.

_Berat_

teşşekürler, nd de iyi, onu alabilirim galiba

bellaarthi

mama olarak öyle acana nd bilmem ne markası öneriyolar ama ucuz ve kedinin sevebilceği bi marka istiyorsan Reflex tavuklu pirinçli yavru kedi maması alabilirsin ya da yetişkin versiyonunu

_Berat_

siz yanliş anliyorsunuz galiba ben zzten kısırlaştırıcam her iki balkonda cam var zaten bir balkon camı hiç açılmiyor . sokakta kalsın daha iyi diyorsunuzda katılmıýorum