Hangi Kedi Irkı Sessiz Bir Karaktere Sahiptir ?

luffy

Daha önce ömrü boyunca beslediğim evcil hayvanlarım oldu. Halen bir gonzalezim bulunmakta. Şimdi bir de kedi edinmek istiyorum ama sessiz olması gerekiyor apartmanda oturduğumdan.

35 CEVAP

ceydayildiz

Benim için her kedi sessizdir ama bence en sessiz olan kedi tekir kedidir

Scottish fold, british shorthair, persian benim tavsiyem bu yönde olacaktır.

Rammer

her kedi sessizdir :) ama ırk bilgisi olarak istiyorsanız

https://www.petlebi.com/sessiz-kediler

luffy

teşekkürler arkadaşlar :)

yavuz

Tekir olmadığı kesin. Aman diyim =D

dogaaonaat

her kedi sessizdir köpek olsa neysede :)
Tekir alabilirsin ama erkek alma dişi al ergenlik döneminde eş bulmak için camdan atlayabilirler.
Brdan bakabilirsin;
https://www.petlebi.com/sessiz-kediler

cyriic

en iyisi iran kedisi çok sessizler

Cinar

Ankara kedisi daha önce çok besledim. Bu cins kesilerde işitme kaybı çok yaygın olduğundan dış ortam gürültülerinden etkilenip bağırma huyu da olmaz. Hem arada bir gonzales ile baş başa da kalabilir. Ama alışana kadar çok dikkat etmelisiniz.

catshop1907

İki tür kedi ırkı sessizdir bunlar; Siyam kedileri ile bombay kedisi sessizdirler

KediliBaba

ayşe berra hikaye sensin keç persian besledin ?beslemeden hatta görmeden bilmeden duygu dünyanıza göre yorum sallıyorsunuz anlıyorumda bari insaflı olun kafadan atmasyon cevap olmasın.Bir iran kedisi yavrusu ücretsiz verilse havada kapacak olan arkadaşlar ne dense cins kedi düşmanı kesiliyorlar sanki herkes sokaktaki hayvanları alıp beslemeyi tercih edicek birde satın alma sahiplen dediğiniz hayvanların içindede cins kediler var bu hususta hem fikir oluruz ama kediler alerminde en sessiz kedi iran persian kedilerdir(safkan ise) biblo kedilerdir.Besledim besliyorum biliyorum.

KediliBaba

Şimdi ben böyle dedim diye iran kedilerinemi hüzum edicek millet yada böyle demeseydim sokaktaki kediler kurtulucakmıydı.Herkes cins kedi beslemek zorunda değil ama isteyen besliyor besler kota koyamayız satın alma sahiplen doğru sahiplenin bulan sahiplensin ama emin ol sen bunu kanun yapsanda birileri satın alıcak çünkü bazı ırklar bedava bulunmuyor sahiplendirme ilanlarına bir yada iki cins kedi düşüyor neden para veren kıyamıyor kolay kolay sokağa atamıyor kediye acımasa parasına acıyor.Çünkü her insan duyarlı değil bedelsiz aldığına sevgi değeri biçmiyebiliyor en ufak sıkıntıda elinden çıkarıyor aksi olsa burda bu kadar yuva arayan ilanı olmazdı sokaktaki kedilerin hepsi yuva bulurdu.

KediliBaba

Kolay elde edilen kolayca elden çıkarılabiliyor kısaca.

pamuk18pamuk

İran kedileri sessizdir ama bence zaten çoğu kedi sessizdir yani kızgınlık döneminin dışında çok miyavlamazlar

sdfkllli

ben buraya kedi sahiplendirme hikayemi yazmak isterim , eşimle konustuk karar verdik hazirligimizi yaptik eve bir üye almak icin arastirma yapmaya basladim hayvan sahiplendirme platformlari vb yerlerde sahiplendirme ilanlarina yazdim bircok kisiye , cok nadir geri donen oldu geri donenlerde sacma sapan sorular sormaya basladi vay evin nerde yok para durumun nasil cocuk yapmayi dusunuyor musun daha once hayvan besledin mi su sartim var bu sartim var e kediyi nasil alcan (yarim saat yol ) o yolda cok yorulur bilmemne en sonunda sinirlendim esime durumu anlattim kendisi scittish fold bulmus sahiplenmis cüzi bi fiyata . arkadas sokakta kalmasin bu can ona yuva acin diye baslik atiyor insanlar almak isteyince bin dereden su getiriyor . tamam hayvanlara zarar veriliyor şiddetle karsiyim buna sizi de anliyorum ama her beslemek isteyene bu muameleyi yapmaya hakkiniz yok

Chinchila