İnstinct Mama

zuhall

Petlebi instinct mama satmaya baslamis. Oncelikle boyle kaliteli mamalarin Turkiye'de satilmasina araci oldugunuz icin bizzat tesekkur ediyorum. Artik hangi mama kullanmaliyiz diye sorulan yuzlerce sorunun bir cevabini da almis oldunuz.

12 CEVAP

Infernus

İdeal bir kedi mamasının protein oranı %52 , düşük glisemik yağ oranı da %21 olması gerek aslında doğayı baz alırsak. Bunun yanında daha önemli bir oran var ki o da karbonhidrat oranı. Hiç bir mama üreticisi bunu yazmaz içeriğe. Esas kilo aldıran da budur. Mama içeriğindeki bütün payları toplayıp 100'den çıkarırsanız ulaşabilirsiniz ancak bu orana da. Ben sadece tahılsız ürün üretiyor sanıyordum bu firmayı. İçeriğindeki patates,bezelye,mısır,yulaf,arpa ve hatta hatta pancarı görünce bi afalladım. Önceden de çok tasvip etmiyordum bu firmayı tabi ki benim şahsi fikrim. Ancak üzülerek söylüyorum ki çok kaliteli mamalar da ülkemize gelmiyor. Ziwipeak gibi Power of Nature gibi. Bunlarla idare etmek zorunda kalıyoruz.

zuhall

Yo acana da gayet guzel bir mama. Kediniz seviyorsa ve memnunsaniz degistirmenize gerek yok bence.

zuhall

Magnezyum degeri fena degil ama kalsiyum degeri kisir bir kedi icin yuksek geldi bana .

zuhall

Kisir kediye acikcasi tahilli mama pek onermem. Instinctin esas urunlerinde tahil yok zaten ve en iyi mamalardan biri olarak gecer. Turkiyeye gelen simdi dikkat ettim true instinct adiyla cikarilan tahilli urunleri.

zuhall

Tahilsiz cesitleri de var aslinda ama bu sitede yok suan. Umarim her cesidi zamanla gelir.

zuhall

buna da sukur:)

Sselin1

Banuyuzgec kediniz mamasindan sıkıldıysa acananin baska cesidini deneyebilirsiniz aromayi degistirirseniz yeterli markayi degistirmeyin bence acana guzel bir mama. Ya da yaş mama verme sıklıgını arttirabilirsiniz. Kuru mama yemekten sıkılmış olabilir. Benim kedim en sevdigi mama da olsa bir seyi surekli yemekten sıkılyor cesitlilik seviyorlar.

BanuYuzgec

Acana kullanıyorum ama kararsız kaldım insticte mi geçmeliyim acaba

BanuYuzgec

Denemek istedim aslında ama tahıllı bir mamaymış instinct şimdilik değiştirmeyeceğim

BanuYuzgec

İnstinct tahılsız buldum ama kısır kediler için uygun mu bilemedim. Kısır kediler için olanı tahıllı.
İnstinct tahılsız değerleri şöyle; protein %40, yağ %21, kalsiyum %1,50, fosfor %1,40, magnezyum %0,10, taurin %0,15 sizce kısır kediye uygun mu yoksa tahıllı kısır mamasını mı denesem

BanuYuzgec

Tahıllı kısır maması da da şöyle; protein %38, yağ %14, kalsiyum %1,00, fosfor %1,00, magnezyum %0,11, taurin %0,18 et oranı tavuk %15, somon %16.
Acanadan hem sıkıldı gibi geliyor hem de ara sıra mamayı yedikten sonra kusma şikayetimiz var onun için çok kararsız kaldım mama konusunda

BanuYuzgec

Tahılsız bir çeşidi de var zuhal hanım