Nd Mama Yağ Oranı Hakkında

KocakurtFk

Bir önceki kullandigim mama reflex idi. Ne kadar kalitesiz olduğunu sizler sayesinde görmüş oldum. Ama ND içeriğinde %20 civarında ham yağ barındıran bir mama. Bu kadar yağ oranı kısır kedi için kilo problemi yapar mı? Bir kedim zaten 5 kilo oldu. Dahada alması sağlık açısından uygun olmaz tabi. Tavuk alerjisi olduğu için balık veya kuzu etli düşünüyorum. Muadili olacak ürünler içinde tavsiyenize açığım.

17 CEVAP

Sselin1

Malesef herkesin dertli oldugu bir durum piyasada yag orani düşük kuzulu veya balikli guzel bir mama yok. %20 yag orani aslinda cok yüksek degil vereceginiz miktari aşmazsaniz ve kedinizi oynatarak hareket etmesini saglarsaniz dengeyi saglarsiniz. Benim kedim hala kisrlastirdigim kiloda ben de n&d dusuk tahilli balikli mamayi kullaniyorum bir sorun yasamadim. Ben yag orani dusuk yas mama da veriyorum yas mamanin kilo aldirdigna dair bi yanilgi var ama guzel bir yas mama verirseniz tam tersi etki yaratiyor bence.

Zynpkck

Bu mama seçimi insanın beynini yoruyo ya size Allah kolaylık versin

Bence yağ oranı ideal. Ben de ND düşük tahıllı kullanıyorum. Benim kedilerimden biri de 5 kilo şu an, ama iri bir kedi olduğu için kilolu sınıfına girmiyor. Mamanın arkasında yazan ölçüye göre verirseniz kilo almaz. Nd gayet iyi bence kesinlikle alın.

Sselin1

Kuzulu olani da % 20 yag iceriyor diye biluorum ben. Bu arada Natureanin balilkli kuru mamasi guzel ama oda %18 yag iceriyor neredeyse ayni yani. Nutri iyi bir mama ama arada degsiklik yapmak isterseniz schesir tavsiye ederim. Kedim sadece balikli mama yemesin diye sigir etli ve ton balikli olani aliyorum yarisi et yarisi balik kedim cok seviyor kirmizi kutuda olan :)

bidiboom

İsterseniz Farmina'dan hem N&D tavuklu hem de kuzulu numune isteyip deneyin.. bu alerji gorunum belki de tavuktan degil de tavuk diye kullanilan icerige tepkisi var, belki de nd.de boyle bir alerjik tepki olmayacak, ben bi deneyip gormeyi tercih ederdim..

toffy_the_cat

Bence yaş mamanızı evde yapın hem ucuz,hem güvnilir hemde oiyasadikilerden sağlıklı.Sizin tarcihinin tabii de.ND Bıldırcınlı alın.Eğer alerji yaparsa matisse,bravery,golosi,pronova,,instinct bildiğim somonlu kısır kedi mamaları..ProNova ve Golosi son seçenek olmalı.

onurtemiz

ND fiyat performans olarak en iyi mamadır gözümde
Biz uzun süredir kullanıyoruz erkek kedim 22 aylık ama minyon tipli bir kedi doğduğu zaman minyon doğdu şu an 3 kilo ve 1,5 ay önce kısırlaştırdık
Kedim de herhangi bir hareketsizlik yok kilo durumu yok
ND alın bir ömür arkanıza bakmayın

bidiboom

Biz de N&D Neutered (kisirlastirilmis) tahilsiz tavuklu-narliyi kullaniyoruz, yag orani %11, AAFCO'nun icindeki faydali yag asitleri icin zaruret gordugu yag orani yanlis hatirlamiyorsam %9du, sizin baktiginiz N&Dnin baska bir urunu olabilir belki.. bu yag orani da gayet makul..

Zynpkck

Bende bu konudan dolayı kararsız kalmıştım bıldırcınlı kısır kedi maması aldım bakalım umarım alerji yapmaz

Zynpkck

Bende ikilemde kaldım şimdi siparişimi iptal ettirebilirim bıldırcınlıda kanatlı grubuna giriyomuş o yüzden alerji yaparmı acaba diye düşünüyorum nd niye kısır balıklı çıkarmıyoki

KocakurtFk

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Iki kedim birbiri ile oynamayı çok seviyor. Hareket konusunda problemleri yok. Gün aşırı yaş mama yiyorlar. Nutri markadan almaya başlayacağım yine bu siteden tavsiye ile. Ama dediginiz gibi yağ oranı düşük mama yok. Varsa bile ek katkı maddeli. Balık yağı , proteini ve illa ki tavuk eklentili. ND kuzulu en azından %18 yağ oranı. Onu denemek tercihindeyim sanırım.

KocakurtFk

Cok onerilen bir mama Matisse mesela. Somonlu olanı dahi; mısır glutani , tavuk eti ve tavuk yağı içeriyor. Ek besin kaynağı tavuk ile sınırlı. En azından ND gibi azıcık yoğun olsa içerikler ..

KocakurtFk

@zynpkck Evet bıldırcın kanatlı grubu dahil diye benide uyarmışlardı. Kesin değil alerji yapacağı ama aynı grupta olduğu için ihtimal olabiliyor. Takip etmek lazım.

KocakurtFk

Mama seçimi gerçekten zor .. Vakti zamanında tavuklu mama kullanımında iki kedimde sivilce çıkmıştı durmadan. Ister istemez kullanma taraftarı değilim tavuklu mama.
Bravery mama aslında içerik olarak güzel duruyor , firma Portekiz menşeili. Markayı bilen varsa aslında yorumlayabilirse sevinirim.

KocakurtFk

Ve yaş mama tabikide dediginiz gibi seçenekleri arttırıp açık büfe gibi yapmak gerekli. Buradan evde hazırlanacak olanların tarifinde bakıyorum. Ki çok yararlı gelecek sizler sayesinde :) Bravery bıraz araştıracağım. Olmazsa ND başlayıp devam edeceğiz artık hayırlısıyla ..