Kedi Sırt Seğirmesi Ve Kafa Sallaması

Maumau

Daha önce de sormuştum. Bugün kafama taktığım için tekrar soruyorum. Erkek kedim 10 aylık ve ben yanlış bir karar vererek eve dişi kedi getirdim çiftleşmeleri için. Kedi bizde 10 gün durdu ve kedi gittikren sonra kedimin hareketleri değişti. Bizim kucağımıza gelip yine kendini sevdiriyor ama sırtı seğiriyor ve bazen kafasını sallıyor. Fhs sendromu olabilir diyenler oldu ama videoları izledim öyle bir davranışı yok. Benimle oyun oynamak istemiyor. Kedi gideli 5 gün olcak ama neden böyle yapıyor ben anlamadım. Veterinere götürdüm herhangi bir şey de demediler. Gayet sağlıklı dediler hatta orda veterinere simirlenip saldırdı hep yaptığı gibi. Kısırlaştırmayı düşünüyorum ama şu durumu düzeldikten sonra. Benzer bir durum yaşayanınız oldu mu?

16 CEVAP

lwb

İçiniz rahat etmiyorsa ve kedinizdeki anormallikler sürüyorsa gerekirse 3. hekime daha gösterin, diğer iki hekim tahlil vs. yaptılar mı? Genel duruşuna bakarak sağlıklı demek doğru değil

Maumau

Merhaba. Evet ben de stres olduğunu düşünüyorum dün gece ilk kez evde fsrklı biri ilgilenince hemen şımarmaya başladı ve benim lastik tokalarımı arayışa geçti ben de ödül olarak 2 tane yere attım oynadı sonra gece yanıma yattı :)

lwb

Başka bir hekime de göstermenizi tavsiye ederim

sekersoytolga

10 aylık çiftleştirme icin cok genc bi yaş. Kediniz zaten tecrübesiz,eve getirdiginiz dişi kedi de ortam değişikliği,tecrubesizlik vs sebeplerden dolayı agresyon gösterdiyse kedinize karşı kediniz strese girmiş olabilir. Burada alabileceginiz en makul ve mantıklı cevap budur sanırım. Bunun dışındaki şu olabilir bu olabilir gibi yorumlara itimat etmeyin lütfen. Çünkü kimse kedinizi muayene etmedi,tahlil sonucuna bakmadı,yada takibini yapmadı. Arkadaşların da söylediği gibi,bi süre takipte kalıp gerekirse hekiminizi degistirmenizde fayda var.

poughkeepsie

Okurken direkt stres olduğunu düşündüm. Mutlaka 3. bi veteriner hekime de gösterin ancak bence stres. Bol bol ilgi gösterin, oyun oynayın, sık sık ödül maması verin kısaca sevdiği şeyleri yapın ki ilginin onda olduğunu sevildiğini hissetsin. 2-3 gün bi deneyin gelişme olmazsa tekrar veterinere gidersiniz

Maumau

2 farklı hekime gösterdik

Benzer şeyleri kedim de yasiyor 2 yaşında erkek bu gün avcılar üni fakültesinde prof.yalcin beye norolojik muayene ettirdik ve beyin mr istedi bu gece ettireceğiz bence vakit kaybetmeden nöroloji alanında uzman bir hekime muayene ettirin lütfen benim kedim de 1 yaşından beri var bu tarz yorumlara aldanıp bende ileri tetkik yaptırmadım şimdi daha fazlalaştı maalesef

Maumau

Evet ben dişi kedinin benim kedime çemkirdiğine şahit oldum. Bin pişmanım keşke hiç getirmeseydim dişi kedi. Nasıl psikolojisini düzeltebilirim bilmiyorum

Anonymus552223

Kosarken kafasi sallanip dengesiz koşuyor mu?

Maumau

Yo hayır öyle bi denge sorunumuz yok

Maumau

Öyle bir sorunumuz yok ama nedense içim rahat değil internette o kadar çok bilgi var ki.. kedime her türlü teşhisi koydum

Maumau

Yem yiyor su içiyor. Lastik tokalarımla da oynuyor. Uyurken rüya gördü kucağımda akşam. Baya heyecanlandı bi ara :) ya ama bugün ağzında salya gördük ağzı salyalıydı. Bakteriyel somatit olmuştu acaba ondan mı bilmiyorum ama internete ne yazsam çok aşırı şeyler çıkıyor. Pazartesi tekrardan veterinere gidicez. Kafa sallaması devam ediyor ama sırt seğirmesini bugün sadece 2 kere gördüm.

Kevserhaksever

Sırt seğirmesini tüylerini düzeltmek için falan yapıyorlar arada diye biliyorum. Ama tabiki farklı bir hekimin görüşüde önemli.

Maumau

Başka fikrimolan var mı? Ben öbür dişi kedi 10 gün sonra gidince psikolojisi mi bozuldu acaba diyorum

LadyAndCat

Maumau
Kedinizin psikolojisi bozulmuş olabilir büyük ihtimal ama dişi gittiği için değil o çiftleşemediği için veya dişi saldırgan olduğu için.
Her ikisi de olabilir.
Birkaç gün daha bekleyin dilerseniz ama Lwb’ye katılıyorum. Dışarıdan gözle basit 2 dk.lık muayeneyle bakıp sağlıklı demek bazen doğru değil...
Siz sonuçta kedinizin sürekli yaptığı bir davranışı gözlemliyorsunuz ve neden yaptığı muamma...