Kedim Pireli

Erapisicik

Bi hafta önce ewi pire ilacı yaptım eski kedim pireliydi onu sahiplendirdim ilaçlattım ewi iki gün önce 45 50 günlük kedi aldım ew komple kurtuldu sanıyordum şimdi kedimin üstünde pire gördüm bi tane pire tasması we bugun iç dış parazit aşısını yaptırdm broadline kullandı weteriner bu pire gidermi gitmezse napcam sıkıldım bu pirelerden

15 CEVAP

sforselin

Pireli diye kedinizi mi sahiplendirdiniz? Ev pirelendiyse o zamana kadar neden dış parazit tedavisini yaptırmadınız/yapmadınız?

gomezariana

Gider gitmezse öneririm pire damlsı

buteraburcu

geçmiş olsun upolsun bu

eneskar

vatimoxx

habis03

gider sorun yok

Erapisicik

Ek olarak bişey yapmam gereklimi peki bi haftadır ewde yıkamadığım eşya silmediğim yer kalmadı çamaşır makinam bozulcaktı nerdeyse yeter gitsin bu pireler artık yaa ????????????

umuttom

Hangi ilaçla evi ilaçladınız?

bbeyzvv

evinize yakın pire kaynağı varsa gitmez bizim evimizin altında çok kedi kaldığından bizim evde pire bitmiyor ilaçlatamıyorum da aşağıyı yavrucaklar girer zehirlenir eğer öyle bi durum yoksa evin her yerine biberiye yağı damlatın iyice temizleyin gider

Anonymus552223

O kadar da onemli degil size bulasmaz bile, tek tuk pire ise cok sık ilac kullanmayin, 'eski' kedinizi neden sahiplendirdiniz pireli diye mi

Anonymus552223

Aytica kedi piresu ise kediden eve de bulasmiyor. Eve bulasan pireler farkli cins galiba

umuttom

Kediden pire eve bulaşır. Sonra da evinizde çoğalırlar. Sizi ısırırlar. Bacaklarınız minik minik kırmızı nokta olur. Kaşınır oralar.
Evi pireler basması kötü bir durum.
Biz Bayer K-otherine isimli ilaçtan memnun kaldık. Sorunu çözdü gibi bakalım. Size de tavsiye ederim. Bu pire sorunu sizi çok rahatsız etmeye başlarsa o ilaçla evinizi ilaçlayabilirsiniz.

umuttom

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/45813-evinizde-pire-varsa-deneyebilirsiniz

Şunu bir deneyin bakalım.
Biz gece koyduk tabağı sabaha 25 tane falan pire birikmişti tabakta. Sonra ilaçladık K-OTHERİNE ile. Bir kaç gündür tabakta hiç pire yok.

bbeyzvv

umuttom kediler yalar ama onu ya bizimkiler çok meraklı

Supremum

Anladığım kadarıyla iyi takip etmek gerekiyor, erken müdahale etmek önemli.
7 tane kuşum var ben de bitlenmelerinden çok korkuyorum ama bitlenseler bile sizin gibi sahiplendirmem. Çözmeye çalışırım.

Erapisicik

Bana kalsa kesinlkle sahiplendirmem eşim çok üstüme geldi sahiplendirmezsen salarım sokağa diye sokağa gitmesindense sewgi dolu bi yuwa bulurum diye sahiplendirdim yoksa emin olun 2 gün aralıksız ağladım bazen bazı şeyler bizim elimizde olmuyo malesef